Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2015, 19:05

autor: Pirlond

Premiera Hard West opóźniona

Gracze czekający na Hard West – strategię turową osadzoną na Dzikim Zachodzie – będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Produkcja warszawskiego studia CreativeForge Games zaliczyła poślizg. Na szczęście niewielki: gra ukaże się dwa tygodnie później niż pierwotnie zakładano – 18 listopada.

Przedstawiciele niezależnego polskiego studia CreativeForge Games w mailu rozesłanym do mediów poinformowali, że byli zmuszeni przełożyć premierę swojego najnowszego projektu – Hard West. Produkcja ukaże się 18 listopada, podczas gdy pierwotnie miała pojawić się w najbliższą środę, 4 listopada. W ten sposób firma postanowiła dać swoim deweloperom więcej czasu na dopracowanie gry. Jej główny projektant, Kacper Szymczak, tłumaczy, że choć oryginalny termin debiutu ujawniono zaledwie kilka dni temu, niemalże w ostatniej chwili twórcy zauważyli, że wprowadzone niedawno zmiany otworzyły przed nimi nowe możliwości związane z ulepszeniem poszczególnych mechanizmów zabawy.

I mimo że wspomniane usprawnienia mogliby wprowadzić w formie opublikowanego później patcha, są świadomi, że mogłoby to niekorzystnie wpłynąć na wizerunek zarówno autorów, jak i stworzonej przez nich produkcji. Samo Hard West wydane zostanie nakładem firmy Gambitious Digital Entertainment w polskiej kinowej wersji językowej (napisy).

Hard West to turowa strategia czerpiąca garściami z takich serii, jak Heroes of Might & Magic i XCOM. Jej akcja osadzona jest na Dzikim Zachodzie, produkcja będzie więc kolejnym po Call of Juarez polskim interaktywnym westernem. W projekt zaangażowane są zresztą osoby, które pracowały przy wspomnianym cyklu Techlandu.

Gracze wcielą się w Warrena – wskrzeszonego osobnika, który wraca do żywych chcąc załatwić niedokończone sprawy (zapewne z osobami odpowiedzialnymi za jego śmierć). W sumie do rozegrania ma być 40 misji, w trakcie których zmierzymy się m.in. z bandytami, kultystami i kanibalami. Autorzy obiecują poza tym, że fabuła tytułu będzie nieliniowa.