Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2011, 09:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Premiera gry przygodowej Jurassic Park: The Game

Na pecetach zadebiutowała pełna wersja gry przygodowej Jurassic Park: The Game. Najnowsza produkcja studia Telltale Games „wkrótce” pojawi się w europejskiej usłudze PlayStation Store, a w przyszłym roku pudełkowej edycji doczekają się posiadacze Xboksa 360 zamieszkujący Stary Kontynent.

Studio Telltale Games udostępniło pełną wersję gry przygodowej Jurassic Park: The Game. W przypadku Europy, tytuł mogą na razie zakupić tylko pecetowcy.

Produkcja jest dostępna w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam w cenie 29,99 euro (ok. 132 złotych). Można też zakupić ją w wersji pudełkowej z poziomu oficjalnej strony producenta, uiszczając opłatę w wysokości 49,99 dolarów (ok. 162 złotych bez podatku VAT).

Wczoraj gra wylądowała także na amerykańskim PlayStation Store (29,99 dolarów, czyli ok. 97 złotych bez podatku VAT), a „wkrótce” pojawi się w europejskiej usłudze firmy Sony. Mieszkańcy Starego Kontynentu posiadający Xboksa 360 otrzymają Jurassic Park: The Game na fizycznym nośniku dopiero w 2012 roku.

Premiera gry przygodowej Jurassic Park: The Game - ilustracja #1

Choć tytuł dzieli się na cztery odcinki, twórcy postanowili udostępnić od razu cały pakiet. Pojedyncze epizody mogą kupować jedynie posiadacze iPada – pilot jest dostępny na App Store w cenie 6,99 dolarów (ok. 22 złotych bez podatku VAT), a kolejne trzy wydania trafią do oferty w przyszłości.

Jurassic Park łączy elementy przygodówki z grą akcji. Produkcja została stworzona na podstawie książek zapoczątkowanych przez powieść Park Jurajski autorstwa Michaela Crichtona, na której z kolei bazuje popularna seria filmów o tym samym tytule. W najnowszym dziele studia Telltale Games wcielamy się w głównego weterynarza wyspy, który w obrazie kinowym Stevena Spielberga pojawia się tylko na chwilę.