Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2012, 17:10

autor: Aver

Premiera gry Of Orcs and Men

Dzisiaj ma miejsce premiera gry Of Orcs and Men studia Cyanide, w której wcielamy się w potężnego orka i sprytnego goblina, a naszym zadaniem jest zabicie władcy królestwa ludzi. Wieczorem tytuł zostanie udostępniony na platformie cyfrowej Steam. Jego wydawcą w Polsce na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 jest firma Ubisoft, która zadbała o rodzimą wersję językową.

Dziś ma miejsce oficjalna premiera Of Orcs and Men, gry RPG akcji francuskiego studia Cyanide, znanego chociażby z Dungeonbowl i Gry o tron na motywach serii powieści George’a R.R. Martina. W naszym kraju wydawcą tytułu (w polskiej wersji językowej) jest firma Ubisoft. Wieczorem wersja PC zostanie udostępniona na platformie cyfrowej Steam.

Premiera gry Of Orcs and Men - ilustracja #1
Arkaïl, czyli duży i wkurzony ork

Of Orcs and Men zapowiedziano w maju ubiegłego roku. Gra opiera się na ciekawym pomyśle – pozwala bowiem się wcielić nie tyle w szlachetnego rycerza walczącego ze złem, ale raczej w przedstawicieli rasy orków (Arkaila) i goblinów (Styksa). Mają oni za zadanie zgładzenie prześladującego ich pobratymców ludzkiego imperatora. Obaj bohaterowie są swoim kompletnym przeciwieństwem, co dla gracza jest równoznacze z dwoma odmiennymi stylami rozgrywki – olbrzymi zielonoskóry wojownik jest mistrzem walki, natomiast jego mniejszy towarzysz specjalizuje się w skrytobójstwie i mrocznej magii.

Pomimo oryginalnego pomysłu (przywodzącego na myśl kultową serię Dungeon Keeper) warto zaznaczyć, że od czasu ogłoszenia prac nad tytułem towarzyszyła mu znikoma kampania marketingowa. Nawet jeśli studio Cyanide zajmuje się tworzeniem gier w świecie fantasy od 2007 roku (Loki), to jej ostatnie produkcje na tym polu, jak chociażby Gra o tron: Początek, nie zaskarbiły sobie sympatii graczy i zebrały przeciętne recenzje (w przypadku wymienionej strategii równoznaczne ze średnią 53 punktów na 100 w serwisie Metacritic).

Czy Of Orcs and Men przełamie tę nienajlepszą passę? Pierwsze recenzje (m.in. w serwisie Gaming Lives) sugerują raczej, że mamy do czynienia z kolejnym średniej jakości projektem, który podobnie jak Gra o tron, zawiera kilka obiecujących, ale niestety niedopracowanych elementów. Gra jest dostępna w wersjach na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 m.in. w Sklepie GRY-OnLine.