Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2022, 20:20

Poznajcie Norland, czyli połączenie RimWorld, Crusader Kings i Cezara

Zapowiedziano Norland, czyli city builder, który ma czerpać inspirację z RimWorld oraz serii Crusader Kings i Cezar. Tytuł ma zadebiutować na Steamie jesienią tego roku.

Na Steamie znajdziemy dużo oryginalnych produkcji, wyróżniających się na tle konkurencji. Wczoraj pojawiła się zapowiedź tytułu, który prawdopodobnie również będzie można zaliczyć do tego grona. Mowa tutaj o city builderze Norland, który, według samych twórców, jest inspirowany RimWorld oraz seriami Crusader Kings i Cezar.

W produkcji mamy objąć kontrolę nad rodziną szlachecką, która posiada własne miasteczko. Naszym zadaniem będzie kompleksowe zarządzanie nim. Nasza rola nie ograniczy się jedynie do stawiania kolejnych budynków, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania metropolii, i utrzymania zadowolenia wśród mieszkańców. Na liście obowiązków znajdziemy również rozbudowę armii, karanie przestępców oraz odkrywanie nowych technologii.

Oczywiście miasteczko nie będzie odcięte od świata. Oznacza to, że uzyskamy również możliwość handlowania z przyjeżdżającymi do niego karawanami, zawiązywania sojuszy z innymi królestwami oraz reagowania na losowe wydarzenia mające miejsce na świecie.

Lubisz city buildery? Oto inne tematy, które mogą Cię zainteresować:

  1. Cities: Skylines Airports - Paradox Interactive zapowiada nowe DLC
  2. The Settlers z datą premiery

Oprócz tego będziemy również kontrolować osoby należące do rodziny szlacheckiej. Każdej z nich przypiszemy zadania do wykonania. Dodatkowo z biegiem rozgrywki wśród członków familii wykształcą się różnorodne relacje, takie jak sympatia, zazdrość lub nienawiść.

Norland ma trafić w ręce graczy jesienią 2022 roku. Produkcja na razie nie otrzyma polskiej wersji językowej.

  1. Norland na Steam