Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2021, 14:26

autor: Entelarmer

Pozew o premierę Cyberpunk 2077 z ugodą; CD Projekt prowadzi negocjacje

CD Projekt przystąpił do negocjacji w sprawie pozwu inwestorów niezadowolonych z gorszej, niż obiecano, premiery gry Cyberpunk 2077.

Wygląda na to, że wkrótce grupa CD Projekt będzie miała z głowy przynajmniej jeden problem związany z Cyberpunkiem 2077. Firma poinformowała o rozpoczęciu rozmów w celu zawarcia ugody w sprawie pozwu z maja 2021 roku. Sąd Okręgowy USA dla Centralnego Okręgu Kalifornii „zawiesił postępowanie w sprawie wniosku o oddalenie skargi z uwagi na rozpoczęcie przez strony negocjacji dotyczących ewentualnej ugody”.

Chodzi o postępowania wszczęte przez inwestorów, którzy stracili pieniądze z powodu gorszych, niż oczekiwane wyników polskiego dewelopera. Te z kolei wynikały z premiery Cyberpunka 2077, która okazała się mniej udana, niż pozwalały sądzić zapewnienia CD Projektu. Ostatecznie cztery złożone pozwy zostały skonsolidowane w jeden, który miał być rozpatrzony w późniejszym terminie.

Jak czytamy w najnowszym raporcie bieżącym, „przystąpienie do rozmów dotyczących potencjalnego zawarcia ugody w żadnym wypadku nie oznacza akceptacji ze strony Spółki lub członków jej Zarządu jakichkolwiek zarzutów zawartych w pismach procesowych złożonych przez stronę powodową”. Nie podano, jak długo potrwają negocjacje i nie ujawniono przewidywanego efektu zakończenia tychże. Zapewne inwestorzy otrzymają rekompensatę finansową.

CD Projekt nadal ma wiele do zrobienia w temacie Cyberpunka 2077, mimo znacznie lepszego odbioru gry w ostatnich miesiącach. Gracze wciąż czekają nie tylko na aktualizację pod konsole dziewiątej generacji, ale też na kolejne patche z poprawkami dla wszystkich wydań gry. Poza tym pozostaje kwestia trybu wieloosobowego, która na razie poszła w odstawkę, ale najwyraźniej firma zamierza do niej wrócić w przyszłości.