Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2020, 15:45

autor: Dameredet

Twórcom Cyberpunka 2077 grozi pozew

Problemów Cyberpunka 2077 ciąg dalszy. Pewna kancelaria prawnicza zainteresowała się losem inwestorów, którzy zakupili akcje CD Projekt Red i stracili pieniądze.

Cyberpunk 2077 ma ostatnio sporo problemów. Oprócz błędów przeszkadzających w cieszeniu się grą CD Projekt Red musi uporać się ze złością pracowników, wycofaniem gry z PlayStation Store, utratą znaku jakości na Metacritic, a także z możliwym pozwem od udziałowców.

Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP to kancelaria prawnicza. Na swojej stronie internetowej chwali się wygraniem ponad siedmiu miliardów dolarów w sprawach, w których reprezentowała różnych inwestorów. Jak donosi yahoo!finance, na ich celowniku znalazło się CD Projekt Red.

W związku ze spadkiem cen akcji twórców Cyberpunka 2077 i ogólnym odbiorem gry kancelaria prowadzi śledztwo w celu ustalenia, czy CD Projekt wprowadzał swoich akcjonariuszy i inwestorów w błąd. Wolf Haldenstein poszukuje obecnie osób, które zainwestowały w deweloperów i zakupiły ADR (American Depositary Receipts), przez co straciły pieniądze. Kancelaria prosi o szybki kontakt w celu uzyskania informacji na temat praw inwestorów.