Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2020, 14:25

autor: Dameredet

Cyberpunk 2077 - plik z zapisem gry nie może przekroczyć 8 MB

Kolejne problemy z Cyberpunkiem 2077. Gracze PC odkryli, że jeżeli ich plik zapisu przekroczy 8 MB, to nieodwracalnie stracą możliwość wczytania stanu gry.

Cyberpunk 2077 jest już dostępny. Niestety gracze skarżą się na dużą ilość błędów, które mogą przeszkadzać w rozgrywce. „Redzi” pracują nad aktualizacjami mającymi zażegnać zgłaszane problemy, ale lista bugów wymagających uwagi wydłuża się coraz bardziej. Teraz padło na zapis gry w wersji na PC.

Niektórzy gracze mają skłonność do zbierania wszystkiego, co znajdą na swojej drodze przez mroczne Night City. Okazuje się, że może to poważnie wpłynąć na wielkość pliku zapisu stanu gry. Użytkownicy subreddita r/cyberpunkgame i forum na stronie CD Projekt Red zauważyli, że rozmiar danych rośnie dosyć szybko. Plik nie może jednak ważyć więcej niż 8 MB.

Nie jest to dobra wiadomość. Jeżeli spędzimy w grze zbyt dużo czasu używając jednego zapisu lub nadużyjemy umiejętności pozwalających na wytwarzanie elementów ekwipunku (na przykład przez błąd odpowiedzialny za duplikację przedmiotów), to nasze pliki mogą się uszkodzić i nie pozwolić nam na kontynuowanie rozgrywki. Niestety granica 8 MB oznacza koniec zabawy na danym zapisie.

Obecnie nie istnieje rozwiązanie tego problemu. Moderatorzy forum sugerują unikania nadwyrężania systemów gry, tworzenie kopii zapasowych plików i raportowanie błędu na oficjalnej stronie Cyberpunka 2077.

Gracze nie zareagowali zbyt pozytywnie na proponowane rozwiązanie. Zarówno na Reddicie, jak i oficjalnym forum pojawiają się głosy za zwrotem produkcji. Cyberpunk 2077 ma jednak rzesze fanów, którzy mimo problemów z rozgrywką deklarują, że tytuł sprawia im dużo frajdy.