Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2021, 09:50

Cyberpunk 2077 lepiej oceniany na Steam; to zasługa nowych graczy

Poprawia się odbiór Cyberpunka 2077 na Steamie. To głównie zasługa nowych graczy, zwłaszcza tych, którzy nabyli grę w trwającej obecnie promocji.

W SKRÓCIE:
  1. gracze zaczynają doceniać Cyberpunka 2077,
  2. 81% opinii użytkowników Steam z ostatnich 30 dni to pochwała Cyberpunka 2077,
  3. wyraźny skok pozytywnych ocen nastąpił po starcie jesiennej wyprzedaży Steam, w ramach której cenę gry obniżono o 50%.

Wkrótce gra Cyberpunk 2077 będzie obchodziła pierwsze urodziny. Powszechna jest opinia, że produkcja stanowi wielką porażkę studia CD Projekt RED, ale nowi gracze na Steamie zdają się mieć inne zdanie. Odbiór CP2077 jest tam bowiem zaskakująco pozytywny.

Spośród prawie dziewięciu tysięcy ocen użytkowników wystawionych na Steamie w ostatnich 30 dniach aż 81% chwali Cyberpunka 2077, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór gry. Licząc wszystkie noty wystawione od dnia premiery, z produkcji studia CD Projekt RED zadowolonych jest 76% graczy.

Cyberpunk 2077 lepiej oceniany na Steam; to zasługa nowych graczy - ilustracja #1

Odbiór gry wyraźnie się poprawia. W dzień po premierze pozytywnych było 71% ocen użytkowników Steama. Gdy w lutym tego roku (trzy miesiące po premierze) przyglądaliśmy się odbiorowi produkcji, tylko 73% recenzji graczy z poprzednich 30 dni chwaliło ten tytuł.

Patrząc po wykresach Steam, ogromny skok pozytywnych recenzji nastąpił 24 listopada tego roku, czyli wczoraj, kiedy to wystawiono 2882 korzystne noty i 384 negatywne. Dzisiejszy trend jest podobny.

Tak nagły wzrost zainteresowania wynika z tego, że wczoraj ruszyła jesienna wyprzedaż Steam. W jej ramach Cyberpunka 2077 przeceniono o 50%, dzięki czemu produkcję można kupić za 99,50 złotych. Wszystko wskazuje na to, że wielu graczy skorzystało z tej promocji i podoba im się to, co zastali po uruchomieniu gry.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat łatania gry oraz wyzwań, które wciąż stoją przed autorami, to polecamy naszą publicystykę:

  1. Naprawiając Cyberpunka 2077 „Redzi” powinni wzorować się na No Man's Sky

Wydaje się, że najgorsze Cyberpunk 2077 ma już za sobą. Gra zadebiutowała w fatalnym stanie technicznym, ale przez rok autorom udało się ją solidnie podreperować. Nadal trudno jest ją określić mianem dopracowanego projektu, a tym bardziej tytułu spełniającego pierwotne oczekiwania, ale CP2077 jest już obecnie w takim stanie, że większość graczy dobrze bawi się w wykreowanym przez CD Projekt RED świecie.

Autorzy nie skończyli jeszcze naprawy gry. Na kolejne duże patche przyjdzie nam jednak poczekać do przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  3. Recenzja gry Cyberpunk 2077 – samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  4. Cyberpunk 2077 – poradnik do gry