Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 października 2015, 13:30

autor: Entelarmer

Powstanie interaktywny remake filmu Gry wojenne

Wytwórnia MGM zapowiedziała stworzenie odświeżonej wersji filmu Gry wojenne we współpracy ze studiem Interlude. Produkcja ma zadebiutować w 2016 roku w formie interaktywnego filmu krótkometrażowego.

Oryginalne Gry wojenne to dla wielu pozycja kultowa. - Powstanie interaktywny remake filmu Gry wojenne - wiadomość - 2015-10-14
Oryginalne Gry wojenne to dla wielu pozycja kultowa.

Pamiętacie film Gry wojenne z 1983 roku? Ten, w którym młody i uzdolniony haker przypadkiem włamuje się do superkomputera odpowiedzialnego za głowice nuklearne, czym niemal doprowadza do trzeciej wojny światowej? Jeśli nie, to będziecie mieli okazję nadrobić zaległości. Jak donosi serwis Variety, wytwórnia MGM i studio Interlude zamierzają stworzyć odświeżoną wersję WarGames. Nie będzie to jednak produkcja kinowa ani nawet pełnometrażowa, lecz krótki film interaktywny, o którego zakończeniu zdecyduje widz. Ma to być eksperyment sprawdzający, jak zareagują widzowie na dzieło oparte na nowym i wciąż rzadko wykorzystywanym medium. W tym kontekście nie powinno dziwić, że firmy postanowiły wziąć na warsztat produkcję, w której – jak to ujął prezes Interlude, Yoni Bloch – „główny bohater jest przekonany, że gra w grę”.

Odświeżone Gry wojenne wprowadzą zupełnie nowe postacie i wątki, a całość będzie raczej nowoczesną realizacją oryginalnego pomysłu, niż wiernym odtworzeniem filmu z 1983 roku (czytaj: najpewniej ze sprzętem współczesnym, a nie w stylu retro jak chociażby w grze Obcy: Izolacja). Więcej informacji nie ujawniono, jako że obecnie nie ma jeszcze napisanego scenariusza. Nie wiadomo też, w jakiej formie zadebiutuje ta produkcja. Twórcy wyraźnie zastrzegli, że nie będzie to przedsięwzięcie komercyjne, możliwe więc, że zdecydują się na opublikowanie swojego dzieła w sieci. Premierę wyznaczono na początek 2016 roku.