Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2016, 10:36

autor: Góral

Powstaje fanowski remake Diablo II: Lord of Destruction

Moder o ksywce egod123 postanowił stworzyć remake gry Diablo II z dodatkiem Lord of Destruction, zatytułowany The Curse of Tristram: Destruction's End. Ma to być projekt podobny do Warcraft: Armies of Azeroth - stara produkcja doczeka się przeniesienia na silnik StarCrafta II i zostanie udostępniona jako seria map w Salonie Gier.

Całkiem niedawno w Salonie Gier w grze StarCraft II zadebiutowała wersja alfa modyfikacji Warcraft: Armies of Azeroth, czyli projektu przenoszącego Warcrafta III na silnik wspomnianej strategii. Okazało się jednak, że to nie jedyna tego typu produkcja, gdyż niejaki egod123 postanowił stworzyć nową wersję Diablo II: Lord of Destruction. Ma to być mod do drugiego StarCrafta, więc do działania wymagać będzie rzeczonego tytułu (wystarczy pobrać darmową Edycję Starter). Projekt ukaże się jako seria map w Salonie Gier, a wersja alfa ma zostać udostępniona latem bieżącego roku. Nie znamy jeszcze terminu premiery pełnego wydania.

Moder zaznaczył, że większość podstawowych mechanizmów jest już ukończona, ale potrzebuje jeszcze czasu na rozwój projektu. W związku z tym, by w pełni się na nim skupić, postanowił poprosić graczy o wsparcie finansowe w serwisie Patreon. Jeżeli więc chcecie rzucić dolarami w ekran monitora, to zrobicie to w tym miejscu.

Diablo II: Lord of Destruction na silniku StarCrafta II. - Powstaje fanowski remake Diablo II: Lord of Destruction - wiadomość - 2016-04-11
Diablo II: Lord of Destruction na silniku StarCrafta II.
Powstaje fanowski remake Diablo II: Lord of Destruction - ilustracja #2

Lord of Destruction jest rozszerzeniem do hack-and-slasha Diablo II. Dodatek ukazał się w czerwcu 2001 roku, czyli dwanaście miesięcy po premierze „podstawki”. Produkcja kontynuuje historię zapoczątkowaną w grze i zmusza nas do stawienia czoła Baalowi – trzeciemu potężnemu demonowi, który zagraża Sanktuarium.

Oprócz kolejnego rozdziału przygody, deweloperzy ze studia Blizzard North oddali do dyspozycji graczy dwie nowe klasy postaci – Zabójczynię i Druida. Ponadto pojawiły magiczne runy, dodatkowe bronie oraz inne elementy wyposażenia.