Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2019, 16:01

autor: Entelarmer

Polskie Vampire: The Masquerade - Coteries of New York z datą premiery

Studio Draw Distance ujawniło datę premiery pecetowego wydania Vampire: The Masquerade – Coteries of New York. Polska gra przygodowa w Świecie Mroku zadebiutuje w grudniu na PC, a w przyszłym roku trafi na konsole.

Wampirze koterie Nowego Jorku poznamy jeszcze w tym roku. - Polskie Vampire: The Masquerade - Coteries of New York z datą premiery - wiadomość - 2019-10-19
Wampirze koterie Nowego Jorku poznamy jeszcze w tym roku.

Przesunięcie premiery Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 raczej nie ucieszyło graczy od 15 lat czekających na powrót do wampirzego uniwersum. Inna sprawa, że nie jest to jedyny projekt korzystający z dorobku papierowego RPG-a firmy White Wolf. Maskaradę zobaczymy też w przygodowym Vampire: The Masquerade – Coteries of New York. Dzieło polskiego studia Draw Distance właśnie otrzymało datę premiery, aczkolwiek tylko dla wersji na komputery osobiste. Vampire: the Masquerade – Coteries of New York będzie można zakupić od 4 grudnia m.in. na Steamie oraz GOG.com.

Jeśli już wcześniej wykazaliście zainteresowanie tym tytułem, być może pamiętacie, że produkcja miała ukazać się również na Switchu. Jednakże deweloper zdecydował się na przesunięcie debiutu tej wersji, o czym poinformował w oświadczeniu prasowym (via StockWatch). Powodem są zaawansowane rozmowy z firmą Paradox Interactive na temat wydania gry także na konkurencyjnych konsolach. W ramach tego porozumienia Vampire: the Masquerade – Coteries of New York może ukazać się w pierwszym kwartale 2020 roku na Switchu, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Dokładnej daty premiery nie podano, ale raczej nie dojdzie do kolejnego opóźnienia. Uczestnicy targów PDXCON 2019 mogą już bowiem zapoznać się z wersją na platformę Nintendo.

Opóźnienie Bloodlines 2 da nam czas na poznanie świata Maskarady w innych tytułach. - Polskie Vampire: The Masquerade - Coteries of New York z datą premiery - wiadomość - 2019-10-19
Opóźnienie Bloodlines 2 da nam czas na poznanie świata Maskarady w innych tytułach.

Oczywiście, gra przygodowa skupiająca się na tekstowych interakcjach dla wielu będzie niczym więcej, jak ciekawostką do sprawdzenia przed premierą drugiego Bloodlines. Niemniej gracze spragnieni nowych historii z uniwersum Wampira: Maskarady raczej nie będą narzekać. Tym bardziej, że nie tylko dzieła zespołów Hardsuit Labs oraz Drawn Distance skorzystają z jego dorobku. Studio Big Bad Wolf (The Council) dołączyło do nich zapowiedzią Vampire: The Masquerade – Swansong, z datą premiery wyznaczoną na 2021 rok. Nie zdradzono zbyt wiele ponadto, że poznamy losy trzech różnych wampirów z rywalizujących frakcji. To oni stawią czoła niebezpieczeństwu zagrażającemu nie tylko ich klanom, ale i całej społeczności krwiopijców. Tytuł będzie produkcją RPG nastawioną na narrację i to w zasadzie wszystko, co wiemy na jego temat. Dodajmy do tego zapowiedź wilkołaczego RPG-a w Świecie Mroku od Cyanide Studio, który zresztą właśnie otrzymał nowy zwiastun. Widać więc, że choć długo musieliśmy czekać na powrót Maskarady, Paradox Interactive nie zamierza pozwolić, by marka ponownie poszła w zapomnienie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Vampire: The Masquerade - Coteries of New York

Vampire: The Masquerade - Coteries of New York