Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2012, 12:00

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Polskie napisy dostępne w konsolowych wersjach gry Max Payne 3

Ponad trzy miesiące po premierze gry Max Payne 3 studio Rockstar Games we współpracy z firmą Cenega Poland wprowadziło polskie napisy w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na oficjalnej stronie studia Rockstar Games, w ostatniej aktualizacji do gry Max Payne 3 dodano polskie napisy dla konsolowych wersji tytułu.

Polskie napisy dostępne w konsolowych wersjach gry Max Payne 3 - ilustracja #1
Szarmancki Max Payne 3 już z polskimi napisami

Tym samym skończył się ponad trzymiesięczny okres oczekiwania fanów przygód nowojorskiego gliniarza posiadających Xboksa 360 i PlayStation 3. Wspomnianą łatkę firma Cenega zapowiedziała przed premierą tytułu, która miała miejsce w maju tego roku.

Użytkownicy obu wymienionych urządzeń będą mogli automatycznie pobrać aktualizację po uruchomieniu gry na konsoli. Oprócz dodania polskich napisów, patch poprawia niektóre błędy w działaniu gry, a także wprowadza zmiany w rozgrywce wieloosobowej. Od teraz każdy gracz będzie dysponował „Kartą gracza”, czyli profilem zawierającym najważniejsze statystyki. Ponadto wzmocniono ochronę gier przed oszustami oraz usprawniono czas ładowania gier w trybie multiplayer.

Aktualizacja przygotowywuje też pole do premiery darmowego dodatku DLC Disorganized Crime Pack, wprowadzając Progi Bólu (Payne Thresholds), które zostaną aktywowane po ukazaniu się rozszerzenia. Jest to zestaw wyzwań nagradzający gracza punktami doświadczenia za określone wyczyny podczas gier wieloosobowych.

Max Payne 3 ukazał się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 18 maja 2012 roku. 1 czerwca na rynku pojawiła się wersja na PC, posiadająca od dnia premiery polskie napisy. Tytuł zebrał bardzo dobre recenzje (9.0 w opinii redakcji gry-online.pl). Niestety, pozytywne przyjęcie przez graczy i krytyków nie przysporzył grze wystarczającej liczby nabywców, aby uchronić od zamknięcia odpowiedzialne za nią studio w Vancouver.