Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2010, 08:40

autor: Jiker

Polska premiera Medal of Honor

Dziś na polskim rynku debiutuje oficjalnie Medal of Honor – najnowsza odsłona popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin wojennych, w której trafiamy do objętego konfliktem Afganistanu. Produkcja została udostępniona w wersjach na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

Dziś na polskim rynku debiutuje oficjalnie Medal of Honor – najnowsza odsłona popularnego cyklu pierwszoosobowych strzelanin wojennych, w której trafiamy do objętego konfliktem Afganistanu. Produkcja została udostępniona na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3 (w wersjach z polskimi napisami).

Polska premiera Medal of Honor - ilustracja #1

Sugerowana cena detaliczna pierwszego wspólnego dzieła zespołów Danger Close oraz EA DICE ustalona została na poziomie 149,90 złotych dla edycji pecetowej, a także 229,90 złotych w przypadku wersji konsolowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyście zakupili którąś z nich za kwotę odpowiednio niższą (interesującą ofertę znajdziecie m.in. w Sklepie Gry-OnLine).

  1. Zobacz premierowy zwiastun Medal of Honor
  2. Zapoznaj się z historią cyklu Medal of Honor

Niestety, z dotychczasowych recenzji wynika, że twórcy Medal of Honor nie ustrzegli się błędów (w ich usunięciu nie pomogły nawet intensywna beta, uruchomiona na każdej z trzech platform). Możemy w nich przeczytać, że kampania dla pojedynczego gracza jest wyjątkowo krótka (można ją ukończyć w cztery godziny), a pozytywny odbiór trybu multiplayer utrudniają liczne niedoróbki oraz fakt, że konkurencyjne tytuły (Modern Warfare 2, Bad Company 2) oferują w tej materii znacznie więcej.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że gra w trakcie kampanii single player nie zachwyca pod kątem oprawy graficznej. Z drugiej jednak strony, bardzo dobre wrażenie robi intensywność i różnorodność misji (choć jest ich raczej niewiele), a także ścieżka dźwiękowa. Nasze zdanie na temat Medal of Honor poznacie w poniedziałek – wtedy opublikujemy na łamach gry-online.pl recenzję, uwzględniającą ocenę trybu wieloosobowego.

Polska premiera Medal of Honor - ilustracja #2

Jedna ze sklepowych instalacji promujących Medal of Honor.

Stosunkowo niskie oceny – według serwisu Metacritic.com średnia kształtuje się obecnie na poziomie ok. 75% - nie przeszkodziły jednak graczom w podjęciu decyzji o zakupie najnowszego MoH-a. Gra według EA poradziła sobie świetnie w pierwszym dniu na rynku amerykańskim (gdzie debiutowała w ostatni wtorek). Wydawca podtrzymuje zresztą swoje wcześniejsze zapowiedzi, że Medal of Honor będzie jedną z najlepiej sprzedających się produkcji w bieżącym roku. Informacje o pobiciu rekordów przedsprzedaży przemawiają na korzyść takich stwierdzeń.

Przypominamy, że osoby, które zamówiły grę Medal of Honor przedpremierowo otrzymały ją w edycji specjalnej noszącej nazwę Tier 1. Zawiera ona szereg dodatków do odblokowania w grze oraz dostęp do przyszłych beta testów Battlefield 3.