Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2010, 10:26

autor: Adrian Werner

Ruszyła otwarta beta Medal of Honor

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firmy Electronic Arts dzisiaj ruszyła otwarta beta pecetowej edycji najnowszej odsłony cyklu Medal of Honor.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firmy Electronic Arts dzisiaj ruszyła otwarta beta pecetowej edycji najnowszej odsłony cyklu Medal of Honor.

Ruszyła otwarta beta Medal of Honor - ilustracja #1

Przypominamy, że beta potrwa tylko kilka dni i zakończy się 7 października. Do wzięcia w niej udziału wymagane jest jedynie posiadanie aktywnego konta EA. Oczywiście wpierw trzeba pobrać klienta gry. Przedtem warto jednak sprawdzić oficjalne wymagania sprzętowe, by upewnić się, że wasz sprzęt podoła temu zadaniu.

W udostępnionej graczom wersji znajdą się dwie mapy - Baza Kunar oraz Wzgórza Shahikot. W pierwszej z tych lokacji powalczymy w trybie Sector Control, w którym dwie frakcje rywalizować będą o kontrolę nad taktycznymi punktami. Natomiast na drugiej mapie wypróbujemy Combat Mission, polegający na wypełnianiu kolejnych ściśle określonych zadań tryb. Na raz w zabawie może brać udział do 24 graczy (po 12 osób na stronę). Zainteresowanych dowiedzeniem się więcej odsyłamy na oficjalną stronę otwartej bety.

Ruszyła otwarta beta Medal of Honor - ilustracja #2

Sporo kontrowersji wywoływał fakt, że w multiplayerze możliwe miało być wcielenie się w Taliba. Twórcy ostatecznie ustąpili i zarówno w beta testach, jak i pełnej wersji wrogie siły określane będą mianem „Rebeliantów”. Medal of Honor zadebiutuje na europejskich półkach sklepowych 15 października tego roku, czyli za niecałe dwa tygodnie. Gra wydana zostanie na pecety, Xboksa 360 oraz PlayStation 3, a za jej opracowanie odpowiedzialne były dwa zespoły – kampanię solo przygotowało studio Danger Close Software, a trybem multi zajęli się specjaliści z EA DICE

Na koniec przypominamy, że sklep gry-online prowadzi od pewnego czasu przedsprzedaż Medal of Honor. Możecie ją obecnie zamówić przed premierą za 129,90 złotych (wersja PC) lub 199,90 złotych (PS3 i Xbox 360). Kupując tytuł w przedsprzedaży otrzymacie klucz do beta testów Battlefield 3, a nabywcy wersji na konsolę PlayStation 3 dostaną w prezencie konwersję Medal of Honor: Frontline. Warto również odnotować, że w preorderze standardowe wydanie jest zastępowane przez edycję specjalną o nazwie Tier 1 (zapewniającą dostęp do dodatków w ramach gry).