Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2012, 09:40

autor: Sarge

Polska premiera gry Borderlands 2

Polscy gracze doczekali się dzisiaj premiery gry Borderlands 2. Kontynuacja dobrze przyjętej produkcji z 2009 roku została udostępniona na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360 i według pojawiających się opinii jest jeszcze lepsza od pierwowzoru.

Na polskim rynku zadebiutowała gra Borderlands 2, czyli jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku. Opinie pojawiające się w sieci wskazują na to, że mamy do czynienia z hitem, który w dodatku ma szanse na sukces komercyjny.

Sprzedaż najnowszego dzieła studia Gearbox Software prowadzi m.in. Sklep GRY-OnLine. Niestety, ze względu na duży popyt, obecnie dostępna jest tylko edycja na Xboksa 360. Premierowe ceny gry to 119,90 złotych za wersję PC i 219,90 złotych za odsłony konsolowe. W naszym kraju gra została wydana przez firmę Cenega w angielskiej wersji językowej.

Wygląda na to, że produkcja studia Gearbox Software powinna zaspokoić oczekiwania graczy liczących na usprawnienie mniej udanych elementów pierwowzoru. Według danych serwisu GameRankings, średnia ocen w najpopularniejszych serwisach branżowych oscyluje obecnie wokół poziomu 90%. Recenzenci zwracają uwagę na ciekawszą fabułę niż w pierwszej części, bardziej zróżnicowane zadania i jeszcze więcej zawartości.

Pozytywne opinie na temat Borderlands 2 podziela także serwis gry-online.pl. UV w opublikowanej we wtorek recenzji przyznał grze bardzo wysoką notę 9.5 w skali dziesięciostopniowej, więc zapraszamy do zapoznania się z tekstem. Przygotowujemy dla Was także obszerny poradnik, którego szczątkowa wersja już teraz jest dostępna na naszych łamach. W międzyczasie redakcja serwisu tvgry.pl cały czas dodaje nowe filmy prezentujące Borderlands 2 w akcji.

Borderlands 2 to kontynuacja produkcji stanowiącej połączenie pierwszoosobowej strzelaniny z elementami RPG. Powracamy na planetę Pandora, choć tym razem badamy jej nieznane obszary w roli nowych bohaterów. Twórcy przed premierą obiecywali większą różnorodność zabawy i jeszcze bardziej rozbudowany system rozgrywki. Tradycyjnie całą kampanię można ukończyć samotnie lub w trybie kooperacji maksymalnie dla czterech graczy. Tytuł jest dostępny na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.