Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2012, 11:31

autor: Góral

Borderlands 2 - 2 mln zamówień, nowe sterowniki AMD i minecraftowy easter egg

Dzisiaj w USA zadebiutowała gra Borderlands 2, kontynuacja świetnego miksu strzelanki z RPG. Wydawca, firma 2K Games, podzielił się wynikami zamówień przedpremierowych. Gra, jeszcze przed ukazaniem się na rynku, znalazła ponad 2 mln klientów. Dodatkowo do sieci wyciekły obrazki z ukrytego poziomu, zainspirowanego Minecraftem.

Dzisiaj w USA ma miejsce premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych gier tego roku - Borderlands 2. Jak się okazało, zainteresowanie graczy tym tytułem przerosło najśmielsze oczekiwania wydawcy, ponieważ na zamówienie przedpremierowe skusiło się ponad 2 mln osób na całym świecie.

800 tys. egzemplarzy przed debiutem kupili ludzie w Stanach Zjednoczonych, a 1,25 mln znalazło nabywców w pozostałych krajach. Największym wzięciem cieszyła się wersja na konsolę Xbox 360 (60% wszystkich zamówień), PlayStation 3 zajęło drugą lokatę z 30%, a resztę zgarnęły PC-ty. Pod uwagę nie wzięto jednak ofert złożonych w ramach serwisu Steam, na którym tytuł również cieszy się wielką popularnością.

Gearbox Software, studio odpowiedzialne za grę, może być z siebie dumne nie tylko z powodu znakomitej sprzedaży swojej produkcji, ale także ze stworzenia świetnego easter egg’a, który stanowi hołd dla niezależnego hitu ostatnich lat - Minecraft. Twórcy zmajstrowali ukryty poziom, w którym poszukujemy specjalnego hełmu. Naszymi przeciwnikami są postacie znane z gry Markusa Perssona.

Borderlands 2 - 2 mln zamówień, nowe sterowniki AMD i minecraftowy easter egg - ilustracja #2
Minecraft w świecie Borderlands.
Borderlands 2 - 2 mln zamówień, nowe sterowniki AMD i minecraftowy easter egg - ilustracja #3

Dodatkowo firma AMD wypuściła nowe sterowniki do kart graficznych Radeon, które przydadzą się fanom Borderlands 2 i nie tylko. Uaktualnienie oznaczone numerem 12.8 CAP3 dodaje nowy profil CrossFire do najnowszej gry Gearbox Software, a także poprawia zachowanie konfiguracji w grach: Guild Wars 2, World of Warcraft, Depth Hunter, Dirt Showdown, S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci i War of the Roses.

Premiera Borderlands 2 w Polsce nastąpi 21 września na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach, dzięki firmie Cenega, wyłącznemu dystrybutorowi gry. Tytuł ukaże się w angielskiej wersji językowej, w sugerowanej cenie 139,99 zł (PC) i 229,99 zł (PS3, X360). W sprzedaży dostępne będą również edycje Ultimate Lost Chest (549,99 zł na konsolach) i Vault Hunter’s Edition (389,99 zł również na konsolach).