Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2012, 11:43

autor: Adrian Werner

Pierwszy zwiastun Bad Piggies, czyli spin-offa serii Angry Birds

Studio Rovio wypuściło pierwszy zwiastun pokazujący fragmenty rozgrywki z Bad Piggies, czyli gry, w której pokierujemy znanymi z Angry Birds świniakami. Tym razem zabawa polegać ma na konstruowaniu pojazdów i maszyn latających.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o Bad Piggies, czyli nowej grze studia Rovio Mobile, w której bohaterami będą złe prosiaki znane z serii Angry Birds. Wtedy jednak autorzy poskąpili konkretów. Zamiast tego ograniczyli się do stwierdzenia, że mechanizmy rozgrywki będą zupełnie inne niż w najpopularniejszym cyklu zespołu. Dopiero teraz autorzy wypuścili zwiastun gry, w którym zawarto pierwsze fragmenty rozgrywki.

Trzeba przyznać, że Rovio nie przesadzało reklamując swoje nową grę jako coś zupełnie odmiennego niż Angry Birds. Bad Piggies zaoferuje co prawda dwuwymiarową grafikę i rozbudowany silnik fizyczny, ale zabawa nie będzie polegać na niszczeniu obiektów. Zamiast tego naszym zadaniem ma być konstruowanie dziwacznych maszyn zdolnych bezpiecznie przetransportować prosiaki na koniec planszy. Udostępnione części pozwolą zarówno na tworzenie pojazdów oraz jednostek latających, jak i hybryd łączących cechy obu tych kategorii.

Pierwszy zwiastun Bad Piggies, czyli spin-offa serii Angry Birds - ilustracja #1
W Bad Piggies zadaniem gracza będzie konstruowanie dziwacznych maszyn przeznaczonych do transportu prosiaków.

Szef Rovio Mobile, Mikael Hed, stwierdził, że graczom było żal zielonych prosiaków, które nieustannie zbierały cięgi w kolejnych odsłonach Angry Birds. Dlatego właśnie studio postanowiło stworzyć tytuł, w którym to świnie grałyby pierwsze skrzypce. Warto dodać, że z wcześniejszych wypowiedzi wiceprezesa firmy, Petriego Järvilehto, wynika, że Bad Piggies to dopiero początek całej serii gier.

Bad Piggies zadebiutuje 27 września tego roku na urządzeniach mobilnych działających w oparciu o systemy Android oraz iOS. Planowana jest również wersja pecetowa (w tym oddzielna edycja na Windows 8) oraz na smartfony z rodziny Windows Phone. Niestety, nie znamy jeszcze daty premiery tych wydań.

Pierwszy zwiastun Bad Piggies, czyli spin-offa serii Angry Birds - ilustracja #2 Mechanizmy rozgrywki obecne w Bad Piggies przywodzą na myśl wydaną w 2008 roku na konsolę Xbox 360 grę Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts. W tej platformówce 3D jednym z najważniejszych elementów zabawy było konstruowanie własnych pojazdów i maszyn latających. Gracze składali je samodzielnie, wybierając z pośród grubo ponad tysiąca różnych części, takich jak m.in. panele karoserii, silniki, koła, skrzydła czy uzbrojenie. Oczywiście, produkcje studia Rovio skierowane są raczej na rynek casualowy, więc Bad Biggies zapewne zaoferuje trochę mniejszy poziom skomplikowania.