Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2012, 11:55

autor: Sarge

Darmowe aktualizacje i duży dodatek w planach twórców gry Guild Wars 2

Wiele darmowych aktualizacji i pełnoprawny dodatek do gry Guild Wars 2 - to najbliższe plany studia ArenaNet związane z coraz bardziej popularną produkcją MMO. Więcej szczegółów na ich temat poznamy w najbliższych miesiącach.

Colin Johanson ze studia ArenaNet napisał na oficjalnym forum dyskusyjnym, że posiadacze gry Guild Wars 2 mogą liczyć na dużą liczbę darmowych aktualizacji. Zapowiedział również, że w przyszłości doczekamy się pełnoprawnego rozszerzenia do popularnej produkcji MMO.

Johanson uspokoił graczy, że twórcy chcą udostępniać za darmo jak najwięcej nowej zawartości w Guild Wars 2. Wobec tego mamy regularnie otrzymywać bezpłatne aktualizacje, a dla zróżnicowania zabawy będą organizowane kolejne tzw. eventy. „Naszym celem jest, aby osoby grające w Guild Wars 2 otrzymywały więcej rzeczy za darmo, niż w grach z płatną subskrypcją” – ma to być następny argument przemawiający za zakupem Guild Wars 2.

Darmowe aktualizacje i duży dodatek w planach twórców gry Guild Wars 2 - ilustracja #1
Duże wsparcie twórców gry Guild Wars 2 to dobra informacja dla fanów

„Oprócz zaoferowania dużej ilości bezpłatnej zawartości, poszerzymy ofertę Black Lion Trading Company oraz wyprodukujemy duże rozszerzenie” – szczególnie druga część wypowiedzi Johansona powinna zainteresować graczy. Najwyraźniej już teraz studio ArenaNet myśli o wypuszczeniu pełnoprawnego rozszerzenia, które mogłoby wprowadzić znacznie więcej elementów od pojedynczej aktualizacji.

Johanson zapowiada, że wszelkie szczegóły na temat powyższych rewelacji zostaną przedstawione w nadchodzących miesiącach. Wobec tego deweloper zaprasza do śledzenia oficjalnego bloga, a także informacji prasowych dotyczących Guild Wars 2. Na koniec zaznaczył jeszcze raz, że studio woli udostępniać jak najwięcej zawartości za darmo, gdyż „tak powinna robić firma odpowiedzialna za przedstawiciela gatunku MMO”.

Guild Wars 2 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier MMO ostatnich lat, zdająca się być poważną konkurencją dla World of Warcraft, czy Star Wars: The Old Republic. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się między innymi, że dzieło studia ArenaNet zamówiło przed premierą ponad milion graczy, a tuż po oficjalnym debiucie znalazło się na szczycie list sprzedaży w dziesięciu krajach Europy.