Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2017, 12:14

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 lutego 2017 r.)

Miniony tydzień okazał się całkiem owocny dla polskiego rynku gier. Do dystrybucji trafiła mobilna odsłona cyklu Lords of the Fallen i poznaliśmy datę premiery Get Even. Ponadto studio The Farm 51 pracuje nad dużym projektem, którego akcja osadzona zostanie na terenie Czarnobyla, IMGN.PRO wyda Expeditions: Viking, a do kiosków trafił nowy numer CD-Action.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Get Even zadebiutuje 28 maja. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 lutego 2017 r.) - wiadomość - 2017-02-14
Get Even zadebiutuje 28 maja.

Zapowiedzi wydawnicze

Little Nightmares

Firma Cenega poinformowała, że zamierza wydać w naszym kraju grę Little Nightmares, czyli obiecującą platformówkę studia Tarsier. Tytuł ukaże się 28 kwietnia 2017 roku w polskiej kinowej (napisy) i angielskiej wersji językowej na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

Nakład premierowy będzie dostępny w specjalnej limitowanej edycji, która zapewni takie dodatkowe atrakcje jak:

  1. figurka głównej bohaterki,
  2. plakat formatu A3,
  3. zestaw naklejek,
  4. ścieżka dźwiękowa na CD.

Wersja pudełkowa z tymi gadżetami kosztować będzie 159,99 złotych na wszystkich trzech platformach sprzętowych. Gracze pecetowi będą mogli nabyć także tańszą wersję cyfrową za 79,99 zł.

Expeditions: Vikings

Z kolei firma IMGN.PRO ogłosiła, że została polskim i światowym wydawcą gry Expeditions: Vikings, czyli kontynuacji historycznego RPG-a Expeditions: Conquistador z 2013 roku.

Produkcja zmierza wyłącznie na pecety, a jej premiera zaplanowana została na 28 kwietnia tego roku.

Gry z czasopism

CD-Action

Do sprzedaży trafił nowy numer magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 złotych i dołączono do niego pełne wersje gier:

  1. Child of Light,
  2. Rayman 3: Hoodlum Havoc,
  3. Tom Clancy’s Splinter Cell: Pandora Tomorrow.

Pozostałe wieści

Premiera mobilnego Lords of the Fallen

Ukazała się mobilna odsłona cyklu Lords of the Fallen firmy CI Games. Produkcja trafiła na systemy iOS oraz Android i mocno różni się od poprzednika z pecetów oraz konsol. Zamiast RPG-a dostaliśmy grę akcji w stylu serii Infinity Blade, gdzie zabawa sprowadza się do walki za pomocą systemu gestów.

Get Even – data premiery i nowy zwiastun

Poznaliśmy oficjalną datę premiery Get Even, czyli przygodowej gry akcji autorstwa gliwickiego studia The Farm 51. Produkcja ukaże się 26 maja tego roku, równocześnie na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Twórcy udostępnili również nowy zwiastun projektu.

The Farm 51 – obecny status studia i plany na przyszłość

Pozostając jeszcze przy The Farm 51 warto wspomnieć o wywiadzie, jakiego wiceprezes zarządu firmy udzielił serwisowi Inwestorzy.tv. Znalazło się w nim kilka ciekawych informacji na temat obecnego stanu studia i jego planów na przyszłość. Dowiedzieliśmy się, że obecnie w zespole zatrudnionych jest około stu osób, a budżet Get Even wyniósł 3 miliony euro.

Ponadto Chernobyl VR został ciepło przyjęty i obecnie trwają prace nad jego przeniesieniem na PlayStation VR. Co ciekawe, zgromadzone z myślą o tym projekcie dane (zwłaszcza skany autentycznych lokacji) staną się fundamentem pod nową, znacznie ambitniejszą grę, której akcja osadzona będzie na terenie Czarnobyla. Planowana data premiery to początek 2019 roku.

CD Projekt wyceniany na 6 mld złotych

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 lutego 2017 r.) - ilustracja #5

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że wartość firmy CD Projekt przekroczyła 6 miliardów złotych. Suma ta jest większa niż w przypadku japońskiego Capcomu, który wyceniany jest obecnie na 5,3 mld złotych. Spółka pokonała nawet gigantów rodzimego rynku energetycznego – Energę i Tauron.

Wyśmienite rezultaty CD Projektu na giełdzie wynikają z tego, że inwestorzy zwiastują firmie świetlaną przyszłość, głównie z powodu nadchodzącej karcianki Gwint: Wiedźmińska gra karciana.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (6-10 lutego 2017)
  2. Resident Evil VII: Biohazard na PlayStation 4 zarządził. Top Empik - Tydzień 3, 4 i 5
  3. Nowości w systemie oceniania gier na GRYOnline.pl