Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2017, 15:13

autor: Draug

Nowości w systemie oceniania gier na GRYOnline.pl

Nie ustajemy w doskonaleniu systemu oceniania gier na GRYOnline.pl. Wprowadziliśmy kolejne zmiany w naszej dziesięciostopniowej skali, a także oddaliśmy w Wasze ręce nowy sposób wyrażania swoich opinii o różnych tytułach.

Nadszedł czas na kolejne zmiany w systemie oceniania gier na GRYOnline.pl. Dziś wprowadziliśmy drobne poprawki w skali ocen, z której korzystamy w recenzjach i encyklopedii, a także dodaliśmy w serwisie nową funkcjonalność dla Was, naszych czytelników. Zacznijmy od tych pierwszych.

Nowości w systemie oceniania gier na GRYOnline.pl - ilustracja #1

Skala ocen

Zmiany w skali ocen dotyczą słownych opisów poszczególnych not, a także zakresów oznaczeń kolorystycznych. Chcieliśmy precyzyjniej określić, co oznacza każda cyfra i nadać jej nieco głębsze znaczenie. Czyli np. dobitniej wyrazić, że gra otrzymująca siedem oczek jest po prostu dobra – tak jak wynika z recenzji, dodatkiem do której jest ocena. Tak więc od teraz stosujemy następujący system:

Na zielono:

  1. 10 – wybitna
  2. 9–9,5 – świetna
  3. 8–8,5 – bardzo dobra
  4. 7–7,5 – dobra

Na żółto:

  1. 5,5–6,5 – przeciętna

Na czerwono:

  1. 4,5–5 – słaba
  2. 2,5–4 – bardzo słaba
  3. 0–2 – okropna

Główna zmiana to zawężenie „terytorium” koloru żółtego o pół oczka z góry i z dołu – czerwień sięga teraz aż do noty 5.0, a zieleń zaczyna się już od 7.0. Przestaliśmy też posługiwać się terminem „zadowalająca” – w jego miejsce wskoczyły określenia „przeciętna” i „dobra”. Z kolei gra otrzymująca najwyższą możliwą ocenę już nie jest „doskonała” (bo tak na dobrą sprawę takie produkcje – absolutnie pozbawione wad – nie istnieją), lecz „wybitna”.

Nowości w systemie oceniania gier na GRYOnline.pl - ilustracja #2

Nowe funkcje

Oprócz powyższego oddaliśmy w Wasze ręce nowe możliwości wyrażania swojego zdania o grach. Od teraz w panelach ocen gier (gra-ocena.asp) możecie nie tylko wystawić każdemu tytułowi swoją notę, ale również bardziej precyzyjnie wyrazić własne zdanie, układając opinię o długości do 600 znaków, która będzie wyświetlała się na stronie Waszego profilu. Wyjątkiem są opinie użytkowników, którzy posiadają Abonament z opcją Premium VIP – będą one pokazywane również publicznie, tj. w panelach ocen, a także pod „oficjalnymi” recenzjami GRYOnline.pl. Znajdą się w obu tych miejscach razem z opiniami redaktorów oraz naszych współpracowników i ekspertów (blogerów gameplay.pl).

Co sądzicie o wprowadzonych zmianach? Podzielcie się w komentarzach wrażeniami i sugestiami – jak również spostrzeżeniami odnośnie niedoróbek, jeśli jakieś wpadną Wam w oko.