Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2012, 14:42

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4 - 10 czerwca)

W tym tygodniu, z uwagi na targi E3, w polskiej branża gier nie wydarzyło się za wiele. Nie znaczy to jednak, że na rodzimym rynku nie działo się nic ciekawego. Pojawiło się kilka interesujących wieści, a do kiosków trafiły nowe magazyny z pełnymi wersjami.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4 - 10 czerwca) - ilustracja #1
Epic Mickey 2: The Power of Two

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu, który podsumowuje to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. W tym tygodniu oczy całej branży skierowane były na targi E3 i rodzimy rynek nie był wyjątkiem. Wieści było więc jak na lekarstwo.

Gry z gazet

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4 - 10 czerwca) - ilustracja #2

W kioskach pojawił się nowy numer CD Maniak. Za 9,90 zł otrzymacie pełne wersje dwóch gier gier:

  • American Lowriders
  • Top Fuel Drag Racing

Natomiast w kosztującym 9 zł najnowszym wydaniu Mega Gra znajdziecie pełną wersję:

  1. Wyścig Kurczaków 4

Zapowiedzi wydawnicze

Poznaliśmy wreszcie datę premiery polskiej wersji Jagged Alliance: Back in Action. Firma Techland ogłosiła, że gra trafi na półki rodzimych sklepów 14 czerwca w cenie 79,90 zł. W pudełku znajdziemy kody pozwalające na pobranie wszystkich wypuszczonych do tej pory dodatków DLC. Całość zostanie zlokalizowana kinowo przy współpracy z polskimi fanami, w szczególności z Iron Squad oraz osobami stojącymi za serwisem Jagged Alliance Center PL.

Pozostałe wieści

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4 - 10 czerwca) - ilustracja #3
Painkiller Hell & Damnation

Na E3 nie zabrakło polskich akcentów. Okazało się, że znane z serii NecroVision gliwickie studio The Farm 51 pracuje nad Painkiller Hell & Damnation. Będzie to remake pierwszej części, który poza ulepszoną grafiką (korzystającą z Unreal Engine 3) zaoferuje również trochę nowych elementów. Nie ujawniono niestety żadnych innych konkretów.

Natomiast firma CD Projekt ogłosiła, że wyda w naszym kraju grę Epic Mickey 2: The Power of Two w wersji w pełni zlokalizowanej. Wśród podkładających głos aktorów usłyszymy m.in. Krzysztofa Tyńca oraz Jarosława Boberka. Premiera planowana jest na koniec tego roku.

Ciekawe linki

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry