Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2012, 14:30

Diablo III – walutowy dom aukcyjny tylko z Authenticatorem Battle.net

Przygotowując się do premiery walutowego domu aukcyjnego w Diablo III, Blizzard wprowadza obowiązek używania Authenticatora dla wszystkich osób chcących dokonywać zakupów za pomocą salda Battle.net. Decyzja ta ma zapewnić dodatkową ochronę kont graczy.

Diablo III – walutowy dom aukcyjny tylko z Authenticatorem Battle.net - ilustracja #1

Blizzard już do dłuższego czasu przygotowuje się do premiery walutowego domu aukcyjnego w Diablo III, która zdążyła być już kilka razy odłożona. By zapewnić bezpieczeństwo jego przyszłym użytkownikom i obronić ich przed próbami wykradzenia danych oraz pieniędzy z salda Battle.net, na oficjalnym forum gry firma informuje, że już teraz wprowadza konieczność sprzężenia konta z Authenticatorem Battle.net, zapewniającym dodatkową ochronę przy logowaniu. Obowiązek ten dotyczy nie tylko osób, które będą chciały korzystać z aukcji i wypłacać zarobione na nich pieniądze, ale także graczy, używających salda do innych zakupów, chociażby cyfrowych edycji produkcji Blizzarda.

Przypomnijmy, że Authenticator jest dostępny w dwóch wersjach. Każda z nich generuje kod, który wpisujemy wraz z hasłem i loginem. Pierwsza z nich jest specjalną aplikacją stworzoną z myślą o telefonach komórkowych, druga to elektroniczny brelok z wyświetlaczem, za który trzeba jednak dodatkowo zapłacić. Warto dodać, że osoby posiadające już środki na saldzie Battle.net mogą je wykorzystać bez potrzeby aktywowania dodatkowych zabezpieczeń, aczkolwiek wszystkie kolejne wpłaty na konto będą tego już wymagać.