Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2012, 19:15

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21 - 27 maja)

Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier. W jednym miejscu zebraliśmy informacje m.in. o zapowiedzianych premierach, tanich seriach wydawniczych oraz wieściach dotyczących lokalizacji.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21 - 27 maja) - ilustracja #1

Na polskim rynku gier każdy tydzień obfituje w wiele ciekawych wydarzeń. Rodzimi dystrybutorzy ogłaszają informacje dotyczące lokalizacji, tanie serie wzbogacają się o nowe tytuły, a do kiosków trafiają gazety z pełnymi wersjami. Nie wszyscy maja czas i cierpliwość śledzić to wszystko z dnia na dzień. Dlatego pod koniec każdego tygodnia publikujemy jednego newsa zbiorczego, który podsumowuje to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku.

Tanie serie

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21 - 27 maja) - ilustracja #2

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami o pięć nowych tytułów powiększyła się seria Premium Games. Wszystkie poniższe gry dostępne są w sugerowanej cenie detalicznej 59,99 złotych:

 • Sid Meier's Civilization V
 • Fallout 3: Game of the Year Edition - podstawowa gra plus wszystkie dodatki DLC
 • Sacred: Wydanie kompletne - obie odsłony cyklu plus wszystkie rozszerzenia
 • Władca Pierścieni: Wojna na Północy
 • Twierdza 3

Natomiast firma CD Projekt zapowiedziała, że 15 czerwca jej seria Platynowa Kolekcja wzbogaci się o dwie nowe gry:

 1. Saints Row: The Third
 2. Warhammer 40,000: Space Marine

Zapowiedzi wydawnicze

Firma Techland zapowiedziała wydanie w naszym kraju gry wyścigowej DiRT Showdown. Wersja na PC kosztować będzie 119,90 złotych, a za edycje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zapłacimy 199,90 złotych. Premiera zaplanowana została na początek czerwca. Niestety, nie podano, czy najnowsza produkcja studia Codemasters ukaże się w polskiej wersji językowej.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21 - 27 maja) - ilustracja #3

Natomiast rodzimy oddział firmy Ubisoft ujawnił szczegóły specjalnego wydania Far Cry 3, które pojawi się w Polsce pod nazwą Edycja Szaleńca. Wersja na PC kosztować będzie 249,90 zł, a wydanie konsolowe 329,90 zł. W pudełku poza samą grą znajdziemy rozbrajająco uroczą figurkę Vaas Wahine z podskakującą głową jednej z charakterystycznych postaci z gry, przewodnik zawierający grafiki i informacje ułatwiające przetrwanie oraz zawartość cyfrową w postaci pięciu pakietów DLC:

 1. Małpi Interes – rozszerzenie wprowadzające postać Hurka, który dostarcza 4 nowe zadania, gwarantujące około godziny rozgrywki.
 2. Zagubione wyprawy – dwie misje oraz pistolet rakietowy z okresu II wojny światowej, czyli kolejne 40 minut zabawy.
 3. Pakiet Łowcy – sztucer M700 oraz trzy wzory kamuflażu tej broni.
 4. Pakiet Wojownika – ręcznie robiony sztylet i dwa ekskluzywne tatuaże plemienne.
 5. Pakiet Drapieżcy – cztery odmiany unikalnych drapieżców i łuk do trybu wieloosobowego

Pozostałe wieści

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21 - 27 maja) - ilustracja #4

Rodzimy oddział firmy Electronic Arts Polska pochwalił się, że na okładce polskiej edycji FPS-a Medal of Honor: Warfighter pojawi się wizerunek żołnierza GROM-u. Co więcej, członkowie tej elitarnej jednostki wojskowej czuwają też nad tym, by została ona starannie odwzorowana w grze. Warto dodać, że za lokalizację gry odpowiada ten sam zespół, który stworzył świetną polską wersję zeszłorocznego Battlefield 3.

Powody do zadowolenia mają też fani wirtualnych wyścigów. Ogłoszono bowiem, że w tym roku po raz pierwszy zostaną zorganizowane w Polsce zawody w Gran Turismo 5 w ramach GT Academy. Impreza rozpocznie się 2 czerwca w Warszawie, a potem odwiedzi jeszcze trzy inne miasta. Najszybsi gracze z każdego kraju, którzy dostaną się do Narodowego Finału w lipcu 2012 roku będą mieli okazję uczestniczyć w zawodach Race Camp. Odbędą się one w sierpniu na słynnym torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Absolwenci GT Academy, którzy zwyciężą w Race Camp, zostaną następnie poddani intensywnemu Programowi Szkolenia Kierowców. Przygotuje on ich na główną nagrodę, czyli udział w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w styczniu 2013 r.

Na koniec warto wspomnieć, że Cenega ogłosiła, że w DmC: Devil May Cry pojawią się polskie napisy, zarówno na PC, jak i na konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Ciekawe linki

gry