Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2016, 11:27

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 czerwca 2016 r.)

W minionym tygodniu polska branża gier odpoczywała po targach E3, ale mimo to zdarzyło się kilka ciekawych rzeczy. Cenega zapowiedziała pudełkowe wydanie Carmageddon: Max Damage, opublikowano 20-minutowy gameplay z Shadow Warrior 2, poznaliśmy prognozy dla rodzimego rynku na ten rok, a MuHa Games wypuściło za darmo godny uwagi dodatek do swojej strategii fantasy Thea: The Awakening.

W karciance Gwint postacie przemówią tymi samymi głosami co w Wiedźminie 3. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 czerwca 2016 r.) - wiadomość - 2016-06-27
W karciance Gwint postacie przemówią tymi samymi głosami co w Wiedźminie 3.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Carmageddon: Max Damage

Firma Cenega poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyło Carmageddon: Max Damage, czyli najnowsza odsłona cyklu brutalnych gier wyścigowych studia Stainless Games. Produkcja ukaże się 8 lipca na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Oznacza to, że dystrybutor nie zamierza wypuścić w naszym kraju edycji pecetowej.

Tanie serie/Promocje

Wyprzedaż w Biedronce

Dzisiaj, czyli 27 czerwca, w sieci sklepów Biedronka wystartowała nowa wyprzedaż gier. Znajdziemy w niej sporo atrakcyjnych propozycji. Przykładowo, za 9,99 zł możemy kupić takie tytuły jak Risen, Sacred 2 Złota Edycja czy Red Orchestra 2: Bohaterowie Stalingradu, a za 19,99 zł Borderlands 2, Assassin’s Creed: Revelations, Call of Juarez: Gunslinger, Far Cry 2 czy Risen 2: Mroczne Wody – Złota Edycja.

W sumie przeceniono prawie siedemdziesiąt pozycji i po pełną ich listę odsyłamy do odrębnego newsa:

  1. Od poniedziałku wyprzedaż gier w Biedronce

Pozostałe wieści

Gwint: Wiedźmińska gra karciana z tymi samymi aktorami głosowymi, co Wiedźmin 3

Studio CD Projekt RED ogłosiło, że w grze Gwint: Wiedźmińska gra karciana powrócą aktorzy podkładający głosy postaciom w Wiedźminie 3: Dzikim Gonie. Na razie nie wiemy, czy dotyczy to również polskiej wersji językowej, ale szanse na to są duże, gdyż jak stwierdził Benjamin Lee, czyli reżyser karcianki: „zawsze używamy tych samych aktorów, ponieważ byłoby bardzo drażniące dla graczy, gdyby Geralt nagle zaczął mówić innym głosem”.

Przypomnijmy, że nie wiadomo jeszcze, kiedy produkcja ujrzy światło dzienne w pełnej wersji, ale we wrześniu wystartuje zamknięta beta na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych. W późniejszym terminie do testów dołączą także posiadacze PlayStation 4.

Rynek gier wideo w 2016 roku a Polska według raportu firmy Newzoo

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 czerwca 2016 r.) - ilustracja #4

Doczekaliśmy się kolejnego raportu od firmy Newzoo związanego z branżą gier wideo. Koncentruje się on głównie na omawianiu sytuacji na całym świecie, ale znalazła się w nim też wzmianka o Polsce. Dowiedzieliśmy się z niego, że rodzimy rynek będzie wart w 2016 roku 439 milionów dolarów, co zapewni nam drugie miejsce w Europie Wschodniej, za Rosją. Do krajów z Europy Zachodniej (Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania i Włochy) jednak jeszcze daleka droga, choć warto zauważyć, ze nasz region zanotuje ponad 7% wzrostu, podczas gdy zachód Europy jedynie 4%.

Shadow Warrior 2 – zobacz ponad dwadzieścia minut rozgrywki z E3

Do sieci trafił obszerny materiał video z Shadow Warrior 2, czyli nadchodzącego FPS-a autorstwa polskiego studia Flying Wild Hog. Film zawiera dwadzieścia dwie minuty zapisu rozgrywki, zarejestrowanego podczas tegorocznych targów E3.

Przypomnijmy, że Shadow Warrior 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na razie nie podano konkretnego terminu premiery.

Multiplayer w Thea: The Awakening

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (20-26 czerwca 2016 r.) - ilustracja #5

Polskie studio MuHa Games wypuściło darmowe DLC do Thea: The Awakening, które wprowadza do gry tryb kooperacyjny. W nim maksymalnie dwie osoby mogą połączyć siły podczas przechodzenia kampanii. Dodatek zawiera także trochę dodatkowych elementów, takich jak nowe postacie, zdarzenia oraz ulepszenia interfejsu.

Ciekawe linki

  1. Premiera Homeworld: Deserts of Kharak w "Edycji Morza Wydm"
  2. Premiera Rocket League Collector's Edition
  3. Zagraj w ALICE VR w Oculus Rift na GRYOffline 2016 – zarejestruj się za darmo!
  4. Overwatch kontroluje sytuację. Top Empik - Tydzień 23 i 24
  5. Gry w pudełkach - najciekawsze promocje na weekend 25-26 czerwca

Ostatnia aktualizacja: 2016-06-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Carmageddon: Max Damage

Carmageddon: Max Damage