Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 czerwca 2016, 11:52

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zombieville USA 2 - apokalipsa zombie w mobilnej perełce

W kolejnej mobilnej perełce prezentujemy Zombieville USA 2 - grę z iOS z 2011 roku, która wreszcie trafiła na Androida, wraz z zaktualizowanymi wersjami Battleheart oraz pierwszego Zombieville.

Często w mobilnej perełce tygodnia przedstawiamy produkcje, które z opóźnieniem trafiają na Androida. W branży gier mobilnych przyjęło się bowiem, że wiele aplikacji najpierw debiutuje na sprzęcie firmy Apple, a dopiero później ukazuje się na OS-ie Google. Podobnie jest z opisywanym dziś Zombieville USA 2, przy czym tym razem jest to jeden z niechlubnych rekordzistów.

Produkcja studia Mika Mobile ukazała się bowiem na iOS w… 2011 roku. Chyba od dawna nikt już nie liczył, że deweloper kiedykolwiek przeniesie aplikację na „Andka”, ale kilka dni temu w końcu do tego doszło, a dodatkowo Battleheart oraz pierwsze Zombieville ponownie zagościły na tej platformie. Wcześniejsze wersje co prawda były kiedyś dostępne, ale studio nie mogło już ich normalnie zaktualizować, więc wypuściło odświeżone edycje jako nowe gry zupełnie za darmo.

Wracając jednak do głównego bohatera wiadomości. Zombieville USA 2 jest dwuwymiarową strzelanką, w której wcielamy się w osoby starające się przetrwać plagę zombie. Zabawa nie należy do zbyt skomplikowanych i polega na posyłaniu tony ołowiu w stronę nieumarłych, którzy nacierają na nas przez określony czas. Deweloperzy przygotowali mnóstwo zróżnicowanych broni, więc podczas walki możemy bić chodzące zwłoki siekierą, ciąć kataną, rzucać w nie granatami, strzelać ze strzelby, rozwalać przy użyciu wyrzutni rakiet, zamrażać czy też palić miotaczem ognia. Oczywiście nie do wszystkich narzędzi mordu mamy natychmiastowy dostęp, gdyż kolejne pukawki odblokowujemy z biegiem czasu.

Oprócz kampanii fabularnej bawić możemy się też w ramach co-opa. Wcześniejsza wersja na iOS-a opierała się na Game Center, ale najnowsze wydanie oferuje dostęp do własnych serwerów, a co za tym idzie lepszej jakości rozgrywkę oraz możliwość zabawy z użytkownikami Androida. Wszystko to wyceniono na nieco ponad 4 zł, więc bez dwóch zdań warto.