Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Zombieville USA 2 (iOS)
OkładkaZombieville USA 2 (iOS)

Zombieville USA 2

Kontynuacja dwuwymiarowej strzelanki, w której mierzymy się z hordami zombie. Gracze otrzymują dostęp do szeregu rozmaitych broni i gadżetów, pozwalających odpierać fale nieumarłych. Tytuł dysponuje ulepszoną względem pierwszej części oprawą graficzną.

Akcji | zombie | 2D | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zombieville USA 2 Premiera

27paź2011

iOS

20cze2016

AND

Gry podobne do Zombieville USA 2

Minigore 2: Zombies

Zombieville USA 2 na platformę AND i iOS to kontynuacja udanej strzelanki autorstwa studia Mika Mobile, znanego z Lost Frontier, Battleheart Legacy i kilku innych produkcji.

Fabuła

Deweloperzy nie zaprzątali sobie zbytnio głowy rozbudowaną historią. Gracze trafiają do USA, gdzie muszą zmierzyć się z hordami zombie, które opanowały kraj. Podczas zabawy przyjdzie nam kierować kilkoma postaciami, ale prawdę powiedziawszy nie ma to większego znaczenia, gdyż chodzi tylko o pozbywanie się kolejnych nieumarłych.

Mechanika

Zombieville USA 2 to dwuwymiarowa strzelanka. Na każdym etapie naszym zadaniem jest odpieranie fal zombie przez określony czas. W tym celu używamy rozmaitych broni – od siekiery i pistoletu, przez strzelbę, miny, granaty, aż po szatkujący wrogów na kawałki minigun czy też miotacz ognia. Z czasem zyskujemy dostęp do nowych pukawek, w które wyposażamy naszych podopiecznych. Mogą oni nosić kilka narzędzi mordu naraz, co jest bardzo przydatne, gdyż w związku z ograniczonymi zapasami amunicji musimy je zmieniać w trakcie walki. Sterowanie nie jest zbyt skomplikowane, gdyż bohaterowie potrafią w zasadzie tylko chodzić i strzelać / bić, więc na ekranie wyświetla się jedynie kilka wirtualnych przycisków.

Tryby gry

Zombieville USA 2 na platformę AND i iOS umożliwia zabawę w kampanii fabularnej, którą można także przejść w ramach kooperacji. Produkcja pozwala również na zabawę z użytkownikami urządzeń działających w oparciu o inny system operacyjny (cross-play).

Kwestie techniczne

Gra ma kreskówkową oprawę graficzną. Jest ona podobna do tego, co widzieliśmy w pierwszej części, aczkolwiek deweloperzy odpowiednio ją usprawnili, dzięki czemu całość sprawia o wiele lepsze wrażenie.

Minirecenzja Zombieville USA 2 – udana zombie-strzelanka

PLUSY:
  1. tania i emocjonująca gra dla fanów masakrowania zombie;
  2. rozbudowany w stosunku do oryginału multiplayer;
  3. mnóstwo zróżnicowanych broni.
MINUSY:
  1. przydałaby się przynajmniej jakaś namiastka ciekawej historii;
  2. powtarzanie plansz z czasem zaczyna być irytujące.

Zombieville USA ukazało się w 2009 roku, czyli w czasach, w których granie na smartfonach nie było jeszcze tak rozwinięte jak obecnie. Nie przeszkodziło to jednak produkcji studia Mika Mobile w osiągnięciu sporego sukcesu, a co za tym idzie w stworzeniu kontynuacji, która pojawiła się w miarę szybko, bo po dwóch latach. Co ciekawe, w późniejszym czasie Zombieville USA 2 zniknęło z rynku i znienacka powróciło w odświeżonej wersji w 2016 roku. Właśnie tym wydaniem zajmiemy się w niniejszej minirecenzji.

Prawda jest jednak taka, że w gruncie rzeczy nie odbiega ono zbytnio od oryginału, gdyż gra przeszła praktycznie tylko jedną poważną zmianę – została przeniesiona na Androida. Poza tym doczekała się też możliwości rozgrywania spotkań w multiplayerze z losowymi osobami i wsparcia dla funkcji cross-platform, dzięki czemu obecnie bawią się ze sobą użytkownicy urządzeń korzystających z OS-a firmy Google i iOS od Apple, co jest niewątpliwym plusem.

Cała reszta pozostała praktycznie bez zmian. W związku z tym jest to dwuwymiarowa strzelanka, niestety praktycznie pozbawiona fabuły, w której posyłamy z powrotem w zaświaty hordy zombie. Do wyboru mamy spory wachlarz broni palnej i tej służącej do walki na bardzo bliskim dystansie, więc w stosunku do jedynki element ten uległ znacznemu usprawnieniu i zachęca do zabawy, gdyż chce się poznawać kolejne narzędzia mordu i sprawdzać je w akcji.

Poziom trudności został całkiem sprawnie zrealizowany i jest nieźle wyważony. Sprawę załatwiono w ten sposób, że dopóki nie pokonamy wyznaczonej liczby zombie – a co za tym idzie nie nabierzemy wprawy i nie zyskamy nowych broni – to nie otrzymamy dostępu do bardziej zainfekowanych stref. Niestety z systemem tym wiąże się pewien problem – często trzeba powtarzać już zaliczone plansze.

Koniec końców, Zombieville USA 2 to przyjemna, zręcznościowa strzelanka. Tylko i aż tyle. Produkcja ma zadatki na bycie czymś więcej, ale brak jakiejkolwiek fabuły i nieco zbyt powtarzalna rozgrywka nie pozwala aplikacji studia Mika Mobile wejść na wyższy poziom. Mimo wszystko jest to aplikacja godna polecenia, ponieważ zapewnia kilka godzin niezłej, odstresowującej młócki na biednych zombie.

Ostatnia modyfikacja 28 czerwca 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Zombieville USA 2: 12+

iOS
AND