Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2012, 16:42

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (18 - 24 czerwca)

Przed Wami najnowsze podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier. Tym razem zajmujemy się dniami od 18 do 24 czerwca. W jednym miejscu zbieramy dla Was informacje m.in. o zapowiedzianych premierach, tanich seriach oraz wieściach dotyczących lokalizacji.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (18 - 24 czerwca) - ilustracja #1
W polskim wydaniu Beyond: Two Souls wybierzemy pomiędzy dubbingiem i napisami

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Branża wciąż otrząsa się po targach E3. Można też już dostrzec pierwsze objawy letniej posuchy. Mimo to i tak udało nam się zgromadzić więcej wieści niż w poprzednich dwóch tygodniach.

Zapowiedzi wydawnicze

Firma Cenega ujawniła szczegóły pecetowego Dark Souls. Gra pojawi się w Polsce w dwóch wydaniach. W pierwszym z nich znajdziemy specjalne dodatki, w tym książeczkę z grafikami, ścieżkę dźwiękową oraz materiały filmowe. Drugie będzie pozbawione tych atrakcji, ale za to opatrzone niższą ceną. W obu wersjach będziemy mogli wybrać jedną z dwóch wersji językowych - polską kinową (napisy) lub angielską.

Tanie serie

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (18 - 24 czerwca) - ilustracja #3
Anno 2070

Sporo nowości pojawi się w serii Ubisoft Exclusive. 26 czerwca do sprzedaży trafi:

  • Anno 2070 za 74, 90 zł

Natomiast dwa dni później do serii wydawniczej dołączą:

  1. Assassin's Creed: Revelations za 74,90 zł
  2. Gra o Tron: Początek za 54,90 zł

Tego samego dnia obniżona do 34,90 złotych zostanie też cena Assassin's Creed II.

Natomiast wydawana przez firmę Licomp Empik Multimedia seria Best of wkrótce wzbogaci się o dwa nowe tytuły:

  1. Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast
  2. Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Pozostałe wieści

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (18 - 24 czerwca) - ilustracja #4
Tak to wyglądało na zeszłorocznej edycji Krajowej Konferencji Wytwarzania Gier Komputerowych.

Czytelników chcących się dowiedzieć więcej na temat procesu deweloperskiego zainteresować powinna zapowiedź nowej edycji Krajowej Konferencji Wytwarzania Gier Komputerowych. Impreza rozpocznie 31 sierpnia w Gdańsku i potrwa trzy dni. Planowanych jest 25 wykładów, w tym część prowadzonych przez twórców popularnych gier (m.in. 11 bit studios, czyli autorzy Anomaly: Warzone Earth oraz Transhuman Design, znane z takich tytułów jak Soldat czy King’s Arthur Gold). Wśród dodatkowych wydarzeń znajdą się m.in. konkursy, panel dyskusyjny i warsztaty.

Natomiast miłośników Counter-Strike’a zainteresować może turniej tej gry, który zostanie zorganizowany przez DiGnet Media w Gorzycach 7 lipca tego roku. Uczestniczyć w nim będzie szesnaście drużyn dobrze znanych w społeczności fanów tej produkcji. Ponadto redaktorzy serwisu Overclock.pl będą próbowali bić rekordy w podkręcaniu procesorów, w czym pomoże im ciekły azot. Przewidziane są także konkursy z nagrodami dla widzów.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (18 - 24 czerwca) - ilustracja #5

Najnowszą ofiarą słabnącego rynku prasowego w Polsce stał się magazyn Playbox, który nie będzie już ukazywał się regularnie. Zamiast tego zostanie przeobrażony w wydanie specjalne miesięcznika CD Action. Kalendarz wydawniczy zmienionego Playboxa będzie uzależniony od oferty premier gier dostępnych na rynku i od potencjału reklamowego poszczególnych wydań.

Dowiedzieliśmy się też trochę nowego na temat rodzimego wydania Beyond: Two Souls. Gra najprawdopodobniej dostanie polski podtytuł Dwie Dusze. Ponadto gracze sami wybiorą czy chcą usłyszeć polski dubbing, czy też angielskie głosy, którym towarzyszyć będą polskie napisy.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce (18 – 22 czerwca)
  2. The Sims 3: Słodkie niespodzianki Katy Perry rządzą na PC. Top Empik - Tydzień 25
  3. Aktualizacja polskiego PS Store (Duels of the Planeswalkers 2013, Air Conflicts: Secret War, LEGO Batman 2)
gry