Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 czerwca 2012, 11:02

autor: Kono

Magazyn Playbox kończy „regularną karierę” w kioskach

Przedstawiciele Wydawnictwa Bauer poinformowali, że czasopismo Playbox nie będzie ukazywać się regularnie. Magazyn będzie pojawiać się od czasu do czasu, jako wydanie specjalne miesięcznika CD Action.

Magazyn Playbox kończy „regularną karierę” w kioskach - ilustracja #1

Nieustannie słabnąca kondycja magazynów związanych z elektroniczną rozrywką i nowymi technologiami nie jest niczym zaskakującym. Nie powinien więc dziwić fakt, że po raz kolejny czasopismo o grach „zmienia swój format”. Tym razem padło na magazyn Playbox (Wydawnictwo Bauer), który nie będzie już ukazywać się regularnie.

Maciej Brzozowski, dyrektor PR w Wydawnictwie Bauer, w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia powiedział, że „kalendarz wydawniczy tytułu będzie uzależniony od oferty premier gier dostępnych na rynku i od potencjału reklamowego poszczególnych wydań”. Dodał również, że jego firma robi wszystko, by kolejny numer Playboxa ukazał się jak najszybciej. Warto tutaj przypomnieć, że plotki dotyczące zamknięcia magazynu pojawiły się pod koniec maja bieżącego roku. Wtedy jednak przedstawiciele wydawnictwa dementowali te pogłoski.

Magazyn Playbox, poświęcony grom na PlayStation 3, Xboksa 360, Wii, PSP, a także urządzenia przenośne, rozpoczął działalność w marcu 2011 roku. Czasopismo nigdy nie miało osobnej redakcji – tworzył je zespół miesięcznika CD Action wraz z autorami zewnętrznymi. Playbox nigdy nie został też zgłoszony do Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Stad też brak go w comiesięcznych zestawieniach, które Wam prezentujemy.