Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2014, 20:30

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 sierpnia 2014 r.)

Miniony tydzień upłynął głównie pod znakiem targów gamescom. Podczas nich polscy deweloperzy zapowiedzieli konwersje kilku projektów na konsole, a inne zespoły podzieliły się nowymi informacjami i materiałami ze swoich gier.

Targi gamescom okazały się bardzo owocne dla ludzi czekających na premierę gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 sierpnia 2014 r.) - wiadomość - 2014-08-18
Targi gamescom okazały się bardzo owocne dla ludzi czekających na premierę gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

SUPERHOT na Xboksa One

Podczas konferencji na targach gamescom firma Microsoft pochwaliła się, że na konsolę Xbox One zmierza polska strzelanka SUPERHOT. Autorzy pracują również nad wersją pecetową i oba wydania trafią do sprzedaży w tym samym czasie, czyli na początku przyszłego roku.

Przypomnijmy, że gra jest komercyjnym rozwinięciem pomysłu z wyśmienitego darmowego prototypu wypuszczonego w zeszłym roku. Jest to minimalistyczny FPS, w której czas biegnie do przodu tylko w trakcie ruchu sterowanej przez nas postaci. Kilka miesięcy temu autorom udało się zebrać za pośrednictwem Kickstartera ponad 250 tys. dolarów na dokończenie produkcji.

The Vanishing of Ethan Carter na PlayStation 4

Z kolei firma Sony ogłosiła podczas gamescomu, że na PlayStation 4 ukaże się przygodówka The Vanishing of Ethan Carter, na którą pracuje polskie studio The Astronauts. Gra trafi na PC jesienią, a wydanie konsolowe wypuszczone zostanie w przyszłym roku.

Przy okazji opublikowano także nowy zwiastun.

Pozostałe wieści

Wiedźmin 3: Dziki Gon na gamescomie 2014

Studio CD Projekt RED stawiło się w zeszłym tygodniu na targach gamescom, dzięki czemu otrzymaliśmy pokaźny zestaw nowych materiałów graficznych oraz świeżych informacji z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Przede wszystkim opublikowano trwający prawie sześć minut zapis rozgrywki. W pokazanym fragmencie Geralt trafia do wioski Downwarren, gdzie musi rozwiązać zagadkę tajemniczych morderstw. Ponadto redaktorzy tvgry.pl przygotowali dodatkowy filmik z 14 minutową prezentacją jednej z sekcji kampanii.

Trzecim i ostatnim materiałem video był dziennik dewelopera, który skoncentrował się na procesie tworzenia świata. Wirtualna kraina nie tylko będzie w pełni otwarta, ale ma być także 35 razy większa od tej, którą przemierzaliśmy w części drugiej.

Ze świeżych informacji warto wspomnieć, że Geralt będzie mógł zagrać w tzw. Gwinta, czyli karciankę znaną z kart powieści Andrzeja Sapkowskiego. Zabawa w niej polega na starciu dwóch graczy, których armie reprezentowane są przez ich talie. Uczestnicy rozgrywki wybierają między czterema frakcjami, a ogólna liczba wszystkich kart wynosi 150.

CD Projekt RED przy okazji wywołało małe kontrowersje ogłaszając, że Edycja Kolekcjonerska na Xboksa One wyposażona zostanie w ekskluzywne gadżety w postaci dwóch talii do gry w Gwinta oraz płóciennej mapy.

Scopophobia – nowe konkrety grze studia Bloober Team

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 sierpnia 2014 r.) - ilustracja #7

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że studio Bloober Team pracuje nad horrorem Scopophobia. Teraz poznaliśmy kolejne konkrety na temat tego projektu. Bohaterami będą małe dzieci starające się ukryć się przed wzrokiem ogromnego bazyliszka terroryzującego miasto wzorowane na XIX-wiecznych brytyjskich metropoliach.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza szykowany jest także tryb multiplayer, w którym jeden z użytkowników wcieli się w potwora, a reszta pokieruje dziećmi. Niestety, wciąż nie ujawniono docelowych platform sprzętowych gry.

Wymagania sprzętowe Lords of the Fallen

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 sierpnia 2014 r.) - ilustracja #8

Dzięki aktualizacji strony w serwisie Steam poświęconej grze Lords of the Fallen poznaliśmy wymagania sprzętowe projektu.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz / Phenom II X4 940 3.0 GHz
 2. Pamięć operacyjna: 6 GB
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 460 lub lepsza
 4. Dysk twardy: 25 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista 64-bit (SP2) / Windows 7 64-bit (SP1) / Windows 8 64-bit

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Core i7-3770 3.5 GHz / AMD FX-8350 X8 4 GHz
 2. Pamięć operacyjna: 8 GB
 3. Karta grafiki: GeForce GTX 560 lub lepsza
 4. Dysk twardy: 25 GB
 5. System operacyjny: Windows Vista 64-bit (SP2) / Windows 7 64-bit (SP1) / Windows 8 64-bit

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (11-15 sierpnia 2014)
 2. Risen 3: Władcy Tytanów debiutują na polskim rynku
 3. King’s Bounty: Mroczna Siła w sprzedaży
 4. Ultra Street Fighter IV w sprzedaży
 5. Simsowy nokaut. Top Empik - Tydzień 32