Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2014, 18:05

autor: Ender

Scopophobia – nowa gra krakowskiego studia Bloober Team

Studio Bloober Team zapowiedziało grę Scopophobia. Produkcja jest przeznaczona na konsole nowej generacji oraz komputery PC i będzie skupiała się przede wszystkim na trybie multiplayer, w którym naprzeciw siebie stanie drużyna złożona z małych dzieci oraz zamieniająca ludzi w kamień bestia.

Scopophobia to nastrojowa zręcznościowa gra z elementami skradankowymi, została ona osadzona w świecie, przypominającym XIX-wieczną wiktoriańską Anglię. Za jej stworzenie odpowiada krakowskie studio Bloober Team. Deweloper znany jest dzięki dwóm częściom serii A-Men, które ukazały się na konsoli PS Vita oraz PlayStation 3, a także grze Basment Crawl, która została wydana na PlayStation 4 i dzierży tytuł jednej z najgorzej ocenianych produkcji na tę platformę. Bohaterami Scopophobii są małe dzieci starające się ukryć się przed wzrokiem ogromnego bazyliszka. Bestia terroryzuje miasto i zamienia jego mieszkańców w kamień za pomocą swego spojrzenia. Stąd też wziął się zresztą tytuł gry – skopofobia to zespół lękowy, który objawia się w postaci głębokiego strachu przed byciem obserwowanym.

Scopophobia posiada zarówno tryb single jak i multiplayer. W kampanii dla pojedynczego gracza wcielimy się jedno z dzieci i na przestrzeni kolejnych misji oraz poziomów unikać będziemy petryfikującego wzroku bestii. Nasz bohater nie jest w stanie walczyć z bazyliszkiem, ale ma w swoim zanadrzu wiele umiejętności i sztuczek, pozwalających odwrócić uwagę prześladowcy oraz wykorzystać liczne kryjówki, takie jak cienie, ślepe uliczki itd. Podczas przygody cały czas trzymani jesteśmy w napięciu i ciągłym poczuciu zagrożenie. Podstawowym trybem rozgrywki jest jednak multiplayer, korzystający z popularnej asymetrycznej formy wieloosobowej zabawy. Gracze wcielają się w jedno z dzieci lub w potwora. Przedstawiciele obu stron posiadają kilka „klas” postaci, dysponujących różnymi umiejętnościami specjalnymi. Mecze odbywają się na zróżnicowanych arenach/mapach.

Ostatnia aktualizacja: 2014-08-17

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Scopophobia

Scopophobia