Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPCPS4
Okładka Scopophobia (XONE)

Scopophobia

Klimatyczna zręcznościowa gra z elementami skradanki, stworzona przez krakowskie studio Bloober Team, mające na koncie m.in. takie produkcje jak Alien Breed czy horror Layers of Fear. Scopophobia osadzona została w świecie inspirowanym XIX-wiecznym Londynem.

Zręcznościowe | skradanki | multiplayer | polskie | indie | kooperacja

Okładka Scopophobia (XONE)

producent: Bloober Team

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC PS4 XONE

Scopophobia to nastrojowa zręcznościowa gra z elementami skradankowymi, osadzona w świecie przypominającym XIX-wieczną wiktoriańską Anglię. Za stworzenie produkcji odpowiada krakowskie studio Bloober Team. Deweloper znany jest dzięki dwóm częściom serii A-Men, które ukazały się na konsoli PS Vita oraz PlayStation 3, a także grze Basment Crawl, która została wydana na PlayStation 4 i dzierży miano jednej z najgorzej ocenianych produkcji na tę platformę. Bohaterami Scopophobii są małe dzieci, starające się ukryć się przed wzrokiem ogromnego bazyliszka. Bestia terroryzuje miasto i zamienia jego mieszkańców w kamień za pomocą swego spojrzenia. Stąd też wziął się zresztą tytuł gry – skopofobia to zespół lękowy, który objawia się głębokim strachem przed byciem obserwowanym.

Scopophobia posiada zarówno tryb single, jak i multiplayer. W kampanii dla pojedynczego gracza wcielamy się jedno z dzieci i na przestrzeni kolejnych misji oraz poziomów unikamy petryfikującego wzroku bestii. Nasz bohater nie jest w stanie walczyć z bazyliszkiem, ale ma w swoim zanadrzu wiele umiejętności i sztuczek, pozwalających odwrócić uwagę prześladowcy oraz wykorzystać liczne kryjówki, takie jak cienie, ślepe uliczki itd. Podczas przygody cały czas trzymani jesteśmy w napięciu i ciągłym poczuciu zagrożenia. Podstawowym trybem rozgrywki jest jednak multiplayer, korzystający z popularnej asymetrycznej formy wieloosobowej zabawy. Gracze wcielają się w jedno z dzieci lub w potwora. Przedstawiciele obu stron posiadają kilka „klas” postaci, dysponujących różnymi umiejętnościami specjalnymi. Mecze odbywają się na zróżnicowanych mapach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 102 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Scopophobia

odpowiednia dla każdego wieku

Scopophobia – nowa gra krakowskiego studia Bloober Team
Scopophobia – nowa gra krakowskiego studia Bloober Team

wiadomość17 sierpnia 2014

Studio Bloober Team zapowiedziało grę Scopophobia. Produkcja jest przeznaczona na konsole nowej generacji oraz komputery PC i będzie skupiała się przede wszystkim na trybie multiplayer, w którym naprzeciw siebie stanie drużyna złożona z małych dzieci oraz zamieniająca ludzi w kamień bestia.

PC
PS4
XONE