Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2014, 13:00

autor: Renox

Risen 3: Władcy Tytanów debiutują na polskim rynku

Dzisiaj, tj. 14 sierpnia, dwa dni po światowej premierze gra Risen 3: Władcy Tytanów debiutuje na polskim rynku. Produkcja twórców Gothica dostępna jest w naszym kraju dzień przed swoją europejską premierą z uwagi na jutrzejsze Święto Wojska Polskiego i Najświętszej Maryi Panny.

Risen 3: Władcy Tytanów (Titan Lords) debiutuje w Polsce. - Risen 3: Władcy Tytanów debiutują na polskim rynku - wiadomość - 2014-08-14
Risen 3: Władcy Tytanów (Titan Lords) debiutuje w Polsce.
Risen 3: Władcy Tytanów w skrócie:
  • Producent: Piranha Bytes
  • Wydawca: Deep Silver
  • Polski dystrybutor: Cenega
  • Gatunek: cRPG akcji z widokiem TPP w realiach fantasy
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3

Dzisiaj przypada w naszym kraju premiera nowego, mocno wyczekiwanego przez fanów gatunku, RPG-a od twórców serii Gothic – gry Risen 3: Władcy Tytanów. Produkcja ta debiutuje w Polsce dwa dni po światowej premierze i dzień przed premierą na Starym Kontynencie, a to ze względu na jutrzejsze Święto Wojska Polskiego i Najświętszej Maryi Panny. Tytuł ze stajni studia Piranha Bytes stworzony został z myślą o pecetach oraz konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Trzecią odsłonę znanego cyklu kupić możecie między innymi za pośrednictwem Sklepu GRY-OnLine.

Wydaniem Risen 3: Władcy Tytanów w Polsce zajmuje się firma Cenega. Gra w wersji na komputery osobiste dostępna jest niestety wyłącznie w polskiej kinowej wersji językowej (tj. z napisami), co – zgodnie z informacją pochodzącą od rodzimego dystrybutora – leży w geście światowego wydawcy omawianej produkcji. Osoby grające na konsolach będą musiały zadowolić się angielską wersją językową. Przed zaopatrzeniem się w swój egzemplarz „trójki” koniecznie przeczytajcie recenzję gry dostępną w serwisie gry-online.pl, jak również obejrzyjcie zapowiedź opublikowaną na łamach tvgry.pl.

Risen 3: Władcy Tytanów to już trzecia odsłona popularnego cyklu cRPG-ów. Gra pozwoli nam wcielić się w postać tajemniczego bohatera, którego dusza już na samym początku zostaje pożarta przez Lorda Cieni. Nasz protagonista wyrusza w podróż, by ją odzyskać, udzielając przy tym swojego wsparcia jednemu z kilku zaimplementowanych stronnictw. Autorzy zrezygnowali z pirackich klimatów z poprzedniej części na rzecz wzorowanego na europejskim średniowieczu bogatego i zróżnicowanego świata fantasy.