Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2012, 18:00

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 września)

Podczas rozpoczętego 10 września tygodnia w rodzimej branży działo się całkiem sporo. Zapowiedziano wydanie m.in. Angry Birds Trilogy i The Lord of the Rings Online: Riders of Rohan. Poznaliśmy też obsadę polskiej wersji All-Stars Battle Royale oraz szczegóły lokalizacji Forza Horizon.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 września) - ilustracja #1
LEM wyda w naszym kraju Angry Birds Trilogy.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Wydaje się, że rodzima branża na dobre już wybudziła się z letniego letargu, więc ponownie działo się sporo.

Zapowiedzi wydawnicze

Angry Birds Trilogy

Firma Licomp Empik Multimedia pochwaliła się, że do jej oferty już wkrótce dołączy Angry Birds Trilogy, czyli zestaw, który w jednym pudełku zbierze gry Angry Birds Classic, Angry Birds Seasons i Angry Birds Rio. Szykowane są wersje na konsole PlayStation 3 i Xboksa 360. Premiera nastąpi 28 września, a cena wyniesie 129,99 zł.

The Lord of the Rings Online: Riders of Rohan

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 września) - ilustracja #2

Natomiast firma Cenega poinformowała, że zamierza wydać w wersji pudełkowej The Lord of the Rings Online: Riders of Rohan, czyli najnowszy dodatek do popularnego pecetowego MMORPG autorstwa studia Turbine, którego akcja toczy się w tolkienowskim Śródziemiu. Premiera zaplanowana została na 15 października. Samo rozszerzenie dostępne będzie w formie kodu, natomiast na znajdujących się w pudełku dwóch płytach DVD umieszczona zostanie podstawowa wersja gry The Lord of the Rings Online. Ponadto kupując Riders of Rohan otrzymacie:

  • 1000 punktów Turbine.
  • Rumaki Emnetu Wschodniego.
  • Ekskluzywny tytuł Rohirrima w grze.
  • Płaszcz elitarnej gwardii Rohanu.
  • Wygląd żołnierza Rohirrimów w terenie.

Harry Potter for Kinect

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 września) - ilustracja #3

Cenega ogłosiła również, że do jej planu wydawniczego trafiła gra Harry Potter for Kinect, czyli oparta na popularnej serii książek i filmów produkcja, która wykorzysta kontroler ruchowy firmy Microsoft. Premiera nastąpi 12 października.

Symulator Farmy: Legendarne Maszyny oraz Symulator Misji na Mars

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 września) - ilustracja #4

Natomiast firma Techland ogłosiła, że 20 września na półki polskich sklepów zawitają dwa nowe tytuły z serii Niesamowite Maszyny. Będzie to Symulator Farmy: Legendarne Maszyny oraz Symulator Misji na Marsa. Obie produkcje będą dostępne na PC w polskiej wersji językowej. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 49,90 zł. Ponadto zapowiedziano, że do końca roku wspomniana linia wydawnicza powiększy się o kolejne tytuły.

Pozostałe wieści

Forza Horizon w pełnej polskiej wersji językowej

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 września) - ilustracja #5

Polski oddział firmy Microsoft poinformował, że Forza Horizon ukaże się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej, zawierającej przetłumaczone dialogi oraz napisy. Natomiast osoby, które wolą grać po angielsku będą mogły sięgnąć po edycję limitowaną, zawierającą kilka dodatków. Oba wydania – standardowe po polsku i limitowane po angielsku - trafią do sprzedaży 26 października. Warto dodać, że zamawiający je w ramach preordera otrzymają jako prezent pięć bonusowych samochodów.

World Rally Championship 3

Do premiery World Rally Championship 3 pozostał niecały miesiąc, więc rodzimy dystrybutor, czyli Licomp Empik Multimedia, rozkręca kampanię reklamową tego tytułu. Firma poinformowała o nawiązaniu współpracy z koncernem Mitsubishi Motors. Dzięki temu polska wersja gry otrzyma specjalną okładkę, na której pojawi się samochód Mitsubishi Lancer EVO X. Ponadto, osoby, które zamówią WRC 3 w przedsprzedaży otrzymają unikalny album The History of EVOlution. Drugim bonusem do zamówień przedpremierowych będzie specjalny kod DLC odblokowujący dodatkowy samochód - klasyczny Mini Cooper S 1964.

Gwiazdorska obsada polskiej wersji All-Stars Battle Royale

Do tej pory wiedzieliśmy, że w grze All-Stars Battle Royale w roli Kratosa usłyszymy Bogusława Lindę. Teraz okazało się, że towarzyszyć mu będzie również wielu innych znanych aktorów. Cezary Pazura wcieli się w Daxtera, Wojciech Malajkat i Jerzy Kryszak powrócą jako Ratchet i Clank, a Nathan Drake z serii Uncharted znów przemówi głosem Jarosława Boberka. Ponadto Mirosław Zbrojewicz wcieli się w Sweet Tooth’a (Twisted Metal), a Krzysztof Banaszyk wystąpi jako Cole McGrath z cyklu inFamous. Dobór obsady nie jest zresztą przypadkowy, wszyscy wymienieni aktorzy już w przeszłości wcielili się we wspomnianych bohaterów.

Antek interaktywny i za darmo

Firma Orange Labs udostępniła za darmo interaktywnego audiobooka powieści Bolesława Prusa Antek. Projekt łączy elementy ebooka, audiobooka i gry komputerowej. Warstwa dźwiękowa oraz dialogi czytane są przez profesjonalnych aktorów na czele z Henrykiem Talarem i Arturem Pontkiem. Nie brakuje też sekcji interaktywnych, pozwalających wpływać na losy bohaterów, ale aby je odblokować trzeba najpierw pozytywnie zaliczyć test wiedzy. Warto dodać, że studio Orange Labs wcześniej stworzyło ciepło przyjęte 1812 Serce Zimy.

  1. Antek – oficjalna strona internetowa projektu
  2. PlayStation Polska TV na Youtube

PlayStation Polska TV

Rodzimy oddział firmy Sony ruszył z PlayStation Polska TV, czyli cyklicznym programem video na Youtube. Całość jest bardzo sympatycznie zrealizowana i można ją spokojnie poświęcić posiadaczom konsol PlayStation. Kolejne odcinki mają być publikowane raz w miesiącu:

15 urodziny PSX EXTREME

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (10-16 września) - ilustracja #6

Na koniec warto wspomnieć, że w tym miesiącu magazyn PSX Extreme skończył 15-lat. Jest to najstarsze czasopismo o grach konsolowych w Polsce. Założone w 1997 roku działa nieprzerwanie do dziś. Redaktorom gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych piętnastu satysfakcjonującej oraz owocnej pracy!

Ciekawe linki

gry