Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2013, 12:21

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 kwietnia 2013 r.)

W minionym tygodniu zabrakło nowych zapowiedzi wydawniczych. Aktywni za to byli polscy deweloperzy niezależni, a duzi dystrybutorzy pochwalili się swoimi wynikami.

Problemy techniczne nie przeszkodziły nowemu SimCity w odniesieniu wielkiego sukcesu w Polsce. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 kwietnia 2013 r.) - wiadomość - 2013-04-08
Problemy techniczne nie przeszkodziły nowemu SimCity w odniesieniu wielkiego sukcesu w Polsce.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego wydarzenia z polskiego runku gier, które miały miejsce w minionym tygodniu.

Tanie serie

Dobra Gra

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 kwietnia 2013 r.) - ilustracja #2

Firma Techland poinformowała o planach wzmocnienia serii Dobra Gra nowymi produkcjami. 18 kwietnia dołączą do niej dwa tytuły:

  1. Rochard
  2. Global Ops: Commando Libya

Obie gry dostępne będą w cenie 19,90 zł.

Pozostałe wieści

Fanowskie tłumaczenia

Miniony tydzień obfitował w nieoficjalne lokalizacje. Dzięki wysiłkowi fanów otrzymaliśmy polskie wersje:

  1. Plants vs. Zombies (grupa Iron Squad)
  2. Gabriel Knight 3: Krew Świętych, Krew Przeklętych

Polonizacja Gabriel Knighta 3 nie jest nowa. Pierwotnie ukazała się w 2001 roku, ale do niedawna odnalezienie jej graniczyło z niemożliwością. Teraz dzięki blogowi WIAFilms & DD nie ma już z tym problemów.

Wysoka przedsprzedaż Battlefield 4 w Polsce

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 kwietnia 2013 r.) - ilustracja #3

Firma Electronic Arts pochwaliła się bardzo dobrym tempem przedsprzedaży gry Battlefield 4. W ciągu pierwszego tygodnia liczba preorderów osiągnęła poziom trzykrotnie wyższy niż w przypadku trzeciej części serii w analogicznym okresie. Niestety nie podano żadnych innych konkretów.

SimCity w rękach ponad 20 tysięcy polskich graczy

Wysokie wyniki przedsprzedaży Battlefield 4 nie są jedynym powodem do zadowolenia dla polskiego oddziału Electronic Artus. Ogłoszono również, że w naszym kraju gra SimCity sprzedała się do tej pory w ponad 20 tysiącach egzemplarzy.

Akcje crowdfundingowe polskich zespołów

Worlds of Magic - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 kwietnia 2013 r.) - wiadomość - 2013-04-08
Worlds of Magic

Z pomocy Kickstartera postanowiło skorzystać studio Wastelands Interactive. Zespół uruchomił zbiórkę na osadzoną w realiach fantasy strategię 4X Worlds of Magic, zapowiadaną jako duchowy spadkobierca kultowego Master of Magic. Autorzy proszą o 30 tys. funtów, a akcja zakończy się 2 maja tego roku.

Natomiast poznańskie studio Black Moon Design wystartowało na serwisie Wspieram.to ze zbiórką na polską wersję lotniczego RTS-a The Few. Na ten cel twórcy potrzebują minimum 3,3 tys. złotych.

  1. The Few – strona zbiórki na Wspieram.to

The Mims Beginning - polska strategia walczy o miejsce na Steamie

Usługa Steam Greenlight jest jednym z głównych sposobów, w jaki mało znane zespoły mogą umieścić swoje produkcje na serwisie firmy Valve. Wśród projektów walczących o uznanie i głosy użytkowników znalazła się gra The Mims Beginning. Jest to casualowa strategia autorstwa polskiego studia Squatting Penguins, w skład którego wchodzą jedynie dwie osoby. Obecnie tytuł jest na etapie beta, a jego premiera powinna nastąpić w tym roku.

  1. The Mims Beginning na Steam Greenlight

Stronghold Kingdoms otrzymało polski świat

W miniony czwartek sieciowa strategia Stronghold Kingdoms otrzymała nowy świat wzorowany na współczesnej mapie Polski. Dzięki niemu gracze mogą konkurować o tytuł króla naszego kraju. Co ciekawe, świat posiada aktualne nazwy miast i województw. Po szczegóły odsyłamy na oficjalne polskie forum gry:

  1. Polskie forum gry Stronghold Kingdoms

Artur Żmijewski jako Detektyw Diggs

Kolejny znany polski aktor próbuje swoich sił przy dubbingu gier. Tym razem padło na Artura Żmijewskiego, który wystąpi jako tytułowy bohater w kryminale Detektyw Diggs, będącym najnowszą opowieścią wchodzącą w skład Wonderbook na PlayStation 3.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce (1 – 5 kwietnia 2013)
  1. Bioshock Infinite bezkonkurencyjny. Top Empik - Tydzień 13