Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2010, 13:55

Po jasnej stronie mocy - Yoda w Force Unleashed II i Rycerze Jedi w The Old Republic

W maju dowiedzieliśmy się, że każda z dostępnych klas postaci w Star Wars: The Old Republic dzielić się będzie na dwie wyspecjalizowane klasy zaawansowane (advanced classes). Wiemy już jak to będzie wyglądać w przypadku wojowników Sith, a teraz przyszedł czas na Rycerzy Jedi.

W maju dowiedzieliśmy się, że każda z dostępnych klas postaci w Star Wars: The Old Republic dzielić się będzie na dwie wyspecjalizowane klasy zaawansowane (advanced classes). Wiemy już jak to będzie wyglądać w przypadku wojowników Sith, a teraz przyszedł czas na Rycerzy Jedi.

 

Po jasnej stronie mocy - Yoda w Force Unleashed II i Rycerze Jedi w The Old Republic - ilustracja #1

Guardian

 

Pierwsza dostępna klasa zaawansowana to Guardian (czyli Obrońca). Jedi tego rodzaju żyją po to, by stanowić mur oddzielający prawych mieszkańców Republiki od ich wrogów oraz by inspirować innych do przeciwstawiania się złu. Ich szkolenie koncentruje się głównie na doskonałym opanowaniu szermierki mieczem świetlnym. Uzyskane w ten sposób umiejętności oraz pewność siebie procentują podczas walk, w których wykazują się oni niezwykłym opanowaniem i talentem do prowokowania wrogów. Perfekcyjna koncentracja i swoboda w posługiwaniu się mocą zapewniają im lekkość ruchów, nawet gdy ich ciało odziane jest w ciężką zbroję. Powoduje to, że Obrońcę niezwykle ciężko zwalić z nóg. Podczas wojen to oni najczęściej stoją w pierwszym szeregu oraz wysyłani są na najbardziej niebezpieczne misje. Słynnymi Jedi, którzy wybrali tę ścieżkę byli m.in. Anakin Skywalker oraz Mace Widu.

 

Po jasnej stronie mocy - Yoda w Force Unleashed II i Rycerze Jedi w The Old Republic - ilustracja #2

Sentinel

 

Drugą klasą zaawansowaną będzie Sentinel (czyli Strażnik). Wojownicy tego typu po latach ciężkich treningów nabywają umiejętność posługiwania się dwoma mieczami świetlnymi na raz. Dzięki wysoko rozwiniętej kontroli nad Mocą mogą jej używać do wykrywania luk w obronie przeciwnika i słabości w jego stylu walki. Strażnicy słyną z niezależności oraz posiadania szeregu praktycznych (i niezwiązanych z działalnością Zakonu) umiejętności, dlatego często są wykorzystywani do misji zwiadowczych. Większość z nich za swoje powołanie uznało pilnowanie konkretnych obszarów galaktyki przed wpływami ciemnej strony Mocy. Najsłynniejszym Jedi tego typu jest znana z Knights of the Old Republic Bastila Shan.

Przy okazji ujawniania dwóch klas zaawansowanych wypuszczono również nowy filmik pokazujący możliwości Rycerzy Jedi.

 

Po jasnej stronie mocy - Yoda w Force Unleashed II i Rycerze Jedi w The Old Republic - ilustracja #3

 

Pozostając jeszcze w klimatach Gwiezdnych Wojen warto wspomnieć o wypuszczonym właśnie ślicznym renderowanym filmiku promującym nadchodzące The Force Unleashed II, który pokazujescenę spotkania Starkillera z Mistrzem Yodą na bagiennej planecie Dagobah.