Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2010, 09:23

autor: Jiker

Plotki - trzecia odsłona Crysisa oraz kontynuacja Too Human w produkcji

Plotki, ploteczki, nieoficjalne informacje i pół-prawdy – kto ich nie lubi? Wartość takich wieści wzrasta niewspółmiernie w szczególności wtedy, gdy dotyczą tytułów uważanych za gorące – np. Crysisa 3 oraz kontynuacji finansowej klapy Too Human.

Plotki, ploteczki, nieoficjalne informacje i pół-prawdy – kto ich nie lubi? Wartość takich wieści wzrasta niewspółmiernie w szczególności wtedy, gdy dotyczą tytułów uważanych za gorące – np. Crysisa 3 oraz kontynuacji finansowej klapy Too Human.

Plotki - trzecia odsłona Crysisa oraz kontynuacja Too Human w produkcji - ilustracja #1

Crysis 2

Temat pierwszej poruszony został na łamach niemieckiego Cynamite.de. Redakcja serwisu przedstawiła bowiem szczegóły wywiadu przeprowadzonego przez magazyn GameStar z Cevatem Yerli, szefem studia Crytek, w którym producent marki Crysis podjął temat technologii 3D. W odpowiedzi na jedno z zadanych pytań stwierdził on, że z każdym miesiącem rozwiązanie to będzie odgrywać coraz istotniejszą rolę. Szef studia Crytek nie wyklucza nawet sytuacji, w której „Crysis 3 będzie działać wyłącznie w technologii 3D ”. Tuż po wypowiedzeniu tych słów wykrzyknął, że „przez przypadek oficjalnie zapowiedział trzecią odsłonę serii ”. W ten sposób producent marki po raz pierwszy samodzielnie odniósł się do kwestii przyszłości Crysisa. Dotąd robił to co najwyżej wydawca.

Aktualnie Crytek skupia się jednak na promowanie drugiej części Crysisa, która przeniesie posiadaczy pecetów, Xboksa 360 i PlayStation 3 do zrujnowanego Nowego Jorku. Według autorów gry, pod względem audiowizualnym będzie ona jednym z najładniejszych tytułów na każdej z trzech branych pod uwagę platform. Miejmy nadzieję, że grafice dorówna zarówno fabuła, jak i mechanika rozgrywki. Premiera gry odbędzie się pod koniec bieżącego roku. Warto odnotować, że już Crysis 2 zrobi użytek z technologii 3D – co więcej, ma się to odbywać z niezauważalnym spadkiem wydajności.

Plotki - trzecia odsłona Crysisa oraz kontynuacja Too Human w produkcji - ilustracja #2

Too Human

O ile jednak trzeci Crysis to rozwiązanie jak najbardziej prawdopodobne, o tyle możliwość rozpoczęcia prac nad kontynuacją nieudanego i fatalnie sprzedającego się Too Human jawi się jako najbardziej wybujałe science-fiction. Niemniej jednak użytkownicy forum dyskusyjnego NeoGAF donoszą, że Denis Dyack z firmy Silicon Knights ogłosił w trakcie ostatniego podcastu serwisu cheapassgamer.com, że dowodzona przez niego ekipa od pewnego czasu zajmuje się już produkcją sequela. Jego wypowiedź została utrzymana w poważnym tonie, wskazującym, że to nie żart. Ostatnie wieści z obozu Silicon Knights pochodzą z końcówki ubiegłego roku – spekulowaliśmy wówczas, że nowym tytułem studia może być tajemnicze The Box (czyżby robocza nazwa kontynuacji TH?).

Przypominamy, że Too Human został wydany na Xboksa 360 w sierpniu 2008 roku, po wieloletnim okresie dewelopingu. Ruszył on bowiem jeszcze w 1998 roku, a początkowo gra miała się ukazać jeszcze na pierwszym PlayStation. Ostatecznie została uznana za nieudany eksperyment zarówno przez krytyków (średnia z ocen na poziomie 65%), jak i graczy, którzy zdecydowali się na zakup jedynie około 700 tysięcy egzemplarzy (nieoficjalne dane serwisu VGChartz.com). Poziom sprzedaży okazał się oczywiście zbyt niski, by pokryć bardzo wysokie koszty produkcji – deweloping pochłonął podobno 60-70 milionów dolarów.