Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2021, 21:52

„Duży remake” na PlayStation może zostać zapowiedziany w tym roku

Irlandzka piosenkarka twierdzi, że jeszcze w tym roku doczekamy się zapowiedzi remake'u „dużej gry” z katalogu PlayStation.

W SKRÓCIE:
  • irlandzka piosenkarka Éabha „Ava” McMahon twierdzi, że w grudniu otrzymamy zapowiedź remake’u „dużej gry” z katalogu marki PlayStation;
  • gracze spekulują, że informacja może być powiązana z wpisem Yasunoriego Mitsudy i zwiastuje powrót Xenogears, Chrono Trigger lub innego kultowego jRPG z muzyką japońskiego kompozytora.

Na święta możemy otrzymać remake „dużej gry” z katalogu PlayStation. Tak stwierdziła Éabha „Ava” McMahon, irlandzka piosenkarka niegdyś powiązana z grupą Celtic Woman, w trakcie rozmowy z lokalną stacją WLR FM w ramach transmisji Lunchbox. Artystka powiedziała, że wraz z kompozytorem Michaelem McGlynnem – założycielem grupy Anúna, którą gracze mogą kojarzyć z Diablo III – „niedawno” (tj. półtora roku temu) napisała piosenkę do gry.

Rzecz jasna McMahon nie zdradziła, o jaki tytuł chodzi. Jedyną wskazówką jest to, że – co raczej nie zaskakuje – jej utwór (opisany przez nią jako „rodzinna inicjatywa”, bo w prace zaangażowały się też żona i córka McGlynna) jest śpiewany w języku irlandzkim. Zapewne mamy więc do czynienia z grą jeśli nie w klimatach, to z okazjonalnymi elementami folkloru, mitologii (niekoniecznie) celtyckiej etc.

Dodatkową wskazówkę mógł dostarczyć pewien wpis na Twitterze. W sierpniu japoński kompozytor Yasunori Mitsuda opublikował tweet ze zdjęciem, na którym Michael McGlynn i jego córka szykują się do zdalnego wykonania nagrywanego utworu. Muzykę Mitsudy mogliśmy usłyszeć w takich seriach jak Chrono, Xeno (w tym Xenoblade Chronicles) oraz Shadow Hearts. Jeśli założymy, iż wpis kompozytora i informacja McMahon dotyczą tego samego projektu, to prawdopodobnie chodzi o odsłonę którejś z powyższych serii. Nie mamy jednak żadnego dowodu na powiązanie tych dwóch doniesień – w końcu Yasunori Mitsuda nie narzeka na brak zajęć.

„Duży remake” na PlayStation może zostać zapowiedziany w tym roku - ilustracja #1
Źródło: Yasunori Mitsuda na Twitterze.

Éabha McMahon stwierdziła, że gra zostanie zapowiedziana w grudniu. Na razie Sony nie ogłosiło żadnych konferencji na ów miesiąc, ale 9 grudnia odbędzie się gala The Game Awards 2021. Coroczne rozdanie branżowych nagród prowadzone przez Geoffa Keighleya to także rozmaite zapowiedzi i materiały z nadchodzących gier. Na razie zalecamy ostrożnie traktować tę i inne pogłoski.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation