Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2021, 21:03

Cyberpunk 2077 trafił do Muzeum Porażki

Cyberpunk 2077 trafił do Muzeum Porażki, w którym to zbierane są przedmioty uznawane za niewypały. Odkrycia tego dokonał jeden z użytkowników Reddita.

W skrócie:

  1. Jeden z użytkowników Reddita odnalazł Cyberpunka 2077 w Muzeum Porażki;
  2. Obok produkcji studia CD Projekt RED znalazło się w nim również No Man’s Sky.

Pojawienie się na rynku Cyberpunka 2077 odbiło się głośnym echem nie tylko w mediach branżowych. Wszystko za sprawą dość problematycznego debiutu gry na konsolach poprzedniej generacji. Historia tej premiery okazała się na tyle spektakularna, że produkcja od CD Projekt RED znalazła się w Muzeum Porażki.

Zwrócił na to uwagę jeden z użytkowników Reddita podczas zwiedzania ulokowanego w Minneapolis Museum of Failure. Jest to miejsce, w którym zbierane są przedmioty i usługi uznawane za wpadki. Jak się okazuje, w zbiorach znalazły się pudełka z dwiema grami – Cyberpunkiem 2077 na Xboksa One i No Man’s Sky na PS4. Oba te tytuły łączy wspólny element – kłopotliwa premiera. W przypadku produkcji CD Projekt RED oburzenie graczy wywołał jej katastrofalny stan techniczny na PS4 i Xboksie One. Dzieło Hello Games rozczarowało społeczność znacznie mniejszą zawartością, niż zapowiadali twórcy.

Cyberpunk 2077 trafił do Muzeum Porażki - ilustracja #1
Źródło: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/qp65ay/saw_this_in_museum_of_failure_mall_of_america_mn

Co ciekawe, muzeum pokusiło się również o ocenę stopnia porażki, na którą składają się 4 składowe. W przypadku Cyberpunka 2077 noty wyglądały następująco:

  1. innowacyjność – 6;
  2. projekt – 6;
  3. wykonanie – 1;
  4. Fail-O-Meter – 7.

Ciężko jednak określić, jak ocena ma się do pozostałych eksponatów znajdujących się w muzeum.

O ile No Man’s Sky powoli wyszło na prostą i po pięciu latach od premiery jest już przyzwoitą produkcją, tak Cyberpunk 2077 nadal boryka się z problemami. Ostatnio CDPR ogłosił, że dodatki i kolejne aktualizacje mają pojawić się dopiero w 2022 roku.

  1. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  2. Cyberpunk 2077 - poradnik do gry
  3. Wszystko o Cyberpunk 2077
  4. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna