Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 17 marca 2021, 21:20

Play at Home - Sony ujawnia kolejnych 10 darmowych gier, w tym Horizon Zero Dawn

Sony przedstawiło listę kolejnych dziesięciu produkcji, które w ramach inicjatywy Play at Home będziemy mogli za darmo dodać na stałe do naszej biblioteki gier na PlayStation 4 i PlayStation 5. Wśród tytułów wchodzących w skład akcji znalazły się kompletna edycja Horizon Zero Dawn oraz Subnautica.

Inicjatywa Play at Home po raz pierwszy wystartowała w ubiegłym roku. Miała ona zachęcić graczy do pozostania w domach i zachowania kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa. Sony pozwoliło wówczas posiadaczom PlayStation 4 na nieodpłatne dodanie do biblioteki gier takich jak Podróż oraz Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a. W tym roku akcja powróciła ze zdwojoną siłą i rozpoczęła się na początku tego miesiąca. W jej ramach wszyscy posiadacze konta na PSN mogą do 1 kwietnia wciąż stać się właścicielami Ratcheta & Clanka z 2016 roku. Dziś Sony ogłosiło natomiast listę dziesięciu kolejnych tytułów, które pobierzemy w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Począwszy od 26 marca, od godziny 4 rano polskiego czasu, do 23 kwietnia posiadacze konsol PlayStation będą mogli dodać do swojej kolekcji w sumie dziewięć pełnych wersji gier, z których cztery współpracują z okularami PlayStation VR. Na pierwszy plan wysuwają się tu z pewnością popularna survivalowa Subnautica, roguelike'owy shoot 'em up Enter the Gungeon, rytmiczno-muzyczny REZ Infinite, a także wielokrotnie nagradzana gra logiczna The Witness. W przypadku gier VR warto zwrócić uwagę na przebojowego i niezwykle wysoko ocenianego Astro Bota: Rescue Mission. Od 20 kwietnia do 15 maja pobierzemy natomiast kompletną edycję Horizon Zero Dawn. Tego hitowego tytułu oczywiście nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu fanowi PlayStation.

Play at Home – darmowe gry na PlayStation

 1. Ratchet & Clank – do 1 kwietnia
 2. Abzu – od 26 marca do 23 kwietnia
 3. Enter the Gungeon – od 26 marca do 23 kwietnia
 4. Rez Infinite – od 26 marca do 23 kwietnia
 5. Subnautica – od 26 marca do 23 kwietnia
 6. The Witness – od 26 marca do 23 kwietnia
 7. Thumper (PS4/PS5 i PSVR) – od 26 marca do 23 kwietnia
 8. Astro Bot: Rescue Mission (tylko PSVR) – od 26 marca do 23 kwietnia
 9. Moss (tylko dla PSVR) – od 26 marca do 23 kwietnia
 10. Paper Beast (tylko dla PSVR) – od 26 marca do 23 kwietnia
 11. Horizon Zero Dawn: Complete Edition – od 20 kwietnia do 15 maja

Podkreślmy, że dostęp do gier otrzymają wszyscy posiadacze kont PSN. Nie musimy nawet teoretycznie posiadać konsoli, bowiem gry można „zakupić” za pośrednictwem aplikacji mobilnej PlayStation lub przeglądarkowej wersji PlayStation Store. Produkcje zaklepią na stałe także abonenci PlayStation Plus, którzy mają je już w swojej bibliotece dzięki subskrypcji.

 1. Oficjalna strona marki PlayStation
 2. Oficjalna strona gry Ratchet & Clank