Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2021, 20:01

Premiera Disco Elysium The Final Cut na PC, PS4 i PS5 30 marca; zwiastun opisuje nowości w grze

Deweloperzy ze studia ZA/UM przedstawili nowy zwiastun Disco Elysium – The Final Cut z datą premiery gry na konsolach PlayStation 4 oraz PlayStation 5 ustaloną na 30 marca. Produkcja posiada nową zawartość, która zostanie udostępniona w tym samym czasie za darmo posiadaczom tytułu na komputerach PC.

Disco Elysium ukazało się oryginalnie w 2019 roku na komputerach PC i z miejsca stało się hitem, którego status potwierdziły liczne branżowe nagrody i wyróżnienia. W ubiegłym roku deweloperzy z estońskiego studia ZA/UM zapowiedzieli odświeżoną i rozszerzoną wersję gry, która tworzona jest z myślą o konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Dziś producenci opublikowali zwiastun swego dzieła, zawierający podstawowe informacje o rozgrywce, a także przedstawiający wcześniej nieobecne elementy, które na PC trafią do wszystkich dotychczasowych posiadaczy tytułu pod postacią darmowej aktualizacji. Disco Elysium – The Final Cut pojawi się na konsolach 30 marca, w tym samym czasie na pecetach ściągniemy patch z całą nową zawartością wprowadzoną przez port.

Wersja Final Cut oferuje pełny angielski aktorski dubbing wszystkich dialogów w grze (wcześniej udźwiękowione były tylko wybrane kwestie postaci) oraz liczne usprawnienia oprawy audiowizualnej. Fani mogą liczyć na nowe animacje, dźwięk przestrzenny, portrety oraz efekty świetlne, a także wsparcie dla zabawy w rozdzielczości 4K oraz w 60 klatkach na sekundę (na konsolach). W odświeżonej edycji Disco Elysium pojawią się również zupełnie nowe misje i scenariusze wraz z wcześniej niewidzianymi postaciami, lokacjami oraz przedmiotami. Gra zaoferuje oczywiście także możliwość zabawy kontrolerem na wszystkich obsługiwanych platformach.

Twórcy z ZA/UM najpewniej przygotowują się już w tej chwili do prac nad drugą częścią Disco Elysium, równocześnie zajmując się także portem oryginalnej gry na konsolę Nintendo Switch, który powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

  1. Disco Elysium to mega ambitne RPG, w którym możesz zostać nawet komunistą
  2. Disco Elysium – poradnik do gry
  3. Disco Elysium – strona oficjalna