Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2021, 19:55

Satisfactory Update 4 dodaje kilka ekscytujących nowości

Coffee Stain Studios udostępniło nową zawartość w ramach Update 4 w Satisfactory. Nowości 8. poziomu oraz oświetlenie i transport powietrzny sprawdzimy póki co tylko na serwerze eksperymentalnym.

Najważniejsze informacje:
  1. Update 4 do Satisfactory jest dostępny na serwerze eksperymentalnym;
  2. nowości uwzględniają m.in. oświetlenie, możliwość dosłownie latania po fabryce oraz transport powietrzny;
  3. testy aktualizacji potrwają do 13 kwietnia.

Satisfactory otrzymało kolejną, czwartą wielką aktualizację na Steamie oraz Epic Games Store w ramach wczesnego dostępu. Na razie tylko na serwerze testowym (czy też eksperymentalnym, jak nazywają go twórcy), ale zespół Coffe Stain Studios podzielił się już listą zmian w języku angielskim. Część z nich w nietypowy sposób przedstawia też filmik udostępniony w serwisie YouTube.

Jak na dużą aktualizację przystało, Update 4 to coś więcej niż tylko poprawki, których stanowczo nie brakuje. To także nowa zawartość i modyfikacje w rozgrywce. Główną atrakcją jest dodanie transportu powietrznego z wykorzystaniem dronów, plecaka oraz oświetlenia budynków. Ta ostatnia nowinka wciąż jest dopracowywana, aczkolwiek działa już na tyle dobrze, że włączenie świateł nie powinno drastycznie obniżać płynności rozgrywki. Uaktualnienie wprowadza również nowe części i surowce oraz ułatwienia w przemieszczaniu się po kompleksach graczy: liny do zjazdu oraz plecak do fruwania (o ile znajdujemy się w pobliżu sieci energetycznej).

Ważne zmiany zaszły w produkcji energii. Większość generatorów nie wytwarza jej już tylko tyle, ile w danym momencie potrzebuje fabryka, lecz pracuje na maksymalnych obrotach. Nadwyżkę energii możemy przechowywać w specjalnych budynkach, co zapewni nam zabezpieczenie na wypadek przerwy w dostawie zasilania. Ponadto wprowadzono 8. poziom ulepszenia, co przełożyło się także na modyfikacje 7. poziomu. Pełną listę zmian w języku angielskim znajdziecie na karcie gry na Steamie. Update 4 trafi do publicznej wersji Satisfactory 13 kwietnia.

Satisfactory Update 4 dodaje kilka ekscytujących nowości - ilustracja #1
Testy nowej zawartości potrwają do połowy kwietnia.
  1. Oficjalna strona gry Satisfactory
  2. Satisfactory - poradnik do gry