Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2021, 08:39

Disco Elysium - kolejna część jest praktycznie pewna

Helen Hindpere – główna scenarzystka stworzonej przez studio ZA/UM gry RPG Disco Elysium – stwierdziła w wywiadzie, że powstanie kontynuacji jest praktycznie pewne.

W SKRÓCIE:

  1. Disco Elysium najprawdopodobniej doczeka się kontynuacji;
  2. źródłem informacji jest Helen Hindpere – główna scenarzystka oryginalnej gry.

Serwis GamingBolt przeprowadził niedawno wywiad z Helen Hindpere ze studia ZA/UM – główną scenarzystką świetnej gry RPG Disco Elysium, która w 2019 roku podbiła serca graczy i zdobyła kilka prestiżowych nagród. W czasie rozmowy pojawił się wątek możliwej kontynuacji, która – jak można było się spodziewać po dużym sukcesie DE – jest niemal pewna.

W przyszłości czeka nas więcej Elysium – spędziliśmy lata na projektowaniu tego świata i nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby go opuścić. Martinaise jest tylko kawałkiem Revachol – a Revachol tylko pojedynczą stolicą wśród wielu innych. Kto wie, dokąd zaprowadzi nas przyszłość?

Deweloperka poruszyła też kwestię zawartości wydania The Final Cut oryginalnego tytułu, opowiadając nieco więcej o nowych zadaniach.

Są one oddzielone od reszty gry, ale chcieliśmy, aby miały wpływ na główną historię. Rozmowy w misjach vision nie będą kręcić się wyłącznie wokół polityki – gracze będą dyskutować o miłości, nadziei, pieniądzach i ambicjach, zarówno z nowymi, jak i starymi postaciami. Zadania pozwolą odkryć nowe aspekty niektórych z bohaterów w mieście, jak również wewnętrzne motywacje protagonisty. Część z tych zmian pozostanie z tobą do samego końca – ale to, w jaki sposób, pozostawię graczom do odkrycia – powiedziała Helen Hindpere.

Disco Elysium na razie jest dostępne wyłącznie na pecetach. Wydanie The Final Cut ma zadebiutować w tym miesiącu i pojawi się także na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Deweloperzy zapowiedzieli też port swojego dzieła na hybrydową konsolę Nintendo Switch, który trafi na rynek przed końcem bieżącego roku (na razie nie wiemy, kiedy dokładnie).

  1. Disco Elysium to mega ambitne RPG, w którym możesz zostać nawet komunistą