Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2019, 11:23

Planowane wyniki sprzedaży Star Wars Jedi Fallen Order i inne fakty z raportu EA

Firma Electronic Arts udostępniła raport finansowy za I kwartał 2019 roku. Znalazło się w nim sporo ciekawych informacji na temat prognozowanych wyników sprzedaży Star Wars Jedi: Fallen Order oraz nowych gier z serii Need for Speed i Plants vs Zombies. Wydawca coraz mocniej stawia także na free-to-play i dystrybucję cyfrową.

EA liczy, że w ciągu kilku pierwszych miesięcy na rynku Star Wars Jedi: Fallen Order rozejdzie się w 6-8 mln egzemplarzy. - Planowane wyniki sprzedaży Star Wars Jedi Fallen Order i inne fakty z raportu EA - wiadomość - 2019-05-08
EA liczy, że w ciągu kilku pierwszych miesięcy na rynku Star Wars Jedi: Fallen Order rozejdzie się w 6-8 mln egzemplarzy.

Firma Electronic Arts opublikowała sprawozdanie finansowe za miniony kwartał rozliczeniowy, czyli okres od 1 stycznia do 31 marca tego roku. Przychód wyniósł 1,36 mld dolarów, co przebiło prognozy analityków. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku wypracowano 1,26 mld dolarów.

Co ciekawe, w całym minionym roku rozliczeniowym (1 kwietnia 2018 r. – 31 marca 2019 r.) 75% wszystkich przychodów Electronic Arts pochodziło ze źródeł cyfrowych. Obejmuje to zarówno sprzedaż gier w dystrybucji elektronicznej, jak i mikropłatności i abonamenty. Udział tego segmentu w przychodach firmy wzrósł o 5% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Nas bardziej niż suche finanse interesują informacje dotyczące konkretnych gier i marek, a tych w sprawozdaniu znalazło się sporo. Dowiedzieliśmy się, że dla Electronic Arts coraz ważniejsze są produkcje free-to-play i firma zamierza więcej inwestować w ten segment. Korzystające z modelu F2P FIFA Mobile oraz pecetowe odsłony FIFA Online w sumie mają ponad sto milionów użytkowników.

Electronic Arts nie zamierza jednak porzucać segmentu premium. W tym roku ukaże się przeznaczone tylko dla pojedynczego gracza Star Wars Jedi: Fallen Order. Firma spodziewa się, że do końca marca 2020 roku gra rozejdzie się w 6-8 milionach egzemplarzy. Prognozy dla nowego Need for Speed są skromniejsze i zakładają ok. 4 mln egzemplarzy, a w przypadku kolejnego Plants vs Zombies wydawca liczy na kilka milionów.

Firma pochwaliła się również, że w zeszłym roku rozliczeniowym gracze spędzili w sumie pół miliarda minut oglądając streamy z turniejów gier z serii FIFA.

  1. Oficjalna strona Electronic Arts

Inne ciekawe informacje z raportu finansowego Electronic Arts:

  1. Anthem nie spełnił oczekiwań EA
  2. Powstanie Apex Legends Mobile, marka sukcesem dla EA
  3. The Sims 4 z 20 paczkami nowej zawartości w tym roku
  4. Nowe odsłony Need for Speed i Plants vs. Zombies ukażą się jesienią
  5. Battlefield 5 – sukces trybu Firestorm. Gra dostanie prywatne serwery