Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2019, 11:55

The Sims 4 z 20 paczkami nowej zawartości w tym roku

Podczas kwartalnej konferencji dla inwestorów Andrew Wilson, prezes Electronic Arts, zdradził plany rozwoju The Sims 4 na ten rok. Ma się w nim pojawić 20 pakietów z nowościami i rozszerzeń. Ponadto dowiedzieliśmy się, że gra ma za sobą rekordowy rok.

The Sims 4 będzie obchodziło w tym roku swoje piąte urodziny. Studio Maxis nie zamierza jednak kończyć ze wsparciem dla tego tytułu. Przy okazji kwartalnej konferencji dla inwestorów Andrew Wilson, prezes Electronic Arts, zdradził, że w tym roku miłośnicy kultowego „symulatora życia” z mocnym przymrużeniem oka mogą spodziewać się w tym roku „20 nowych pakietów z treściami”.

Wieści o nowych rozszerzeniach wprowadzają Simy w stan uniesienia. - The Sims 4 z 20 paczkami nowej zawartości w tym roku - wiadomość - 2019-05-08
Wieści o nowych rozszerzeniach wprowadzają Simy w stan uniesienia.

Nie jest to jakoś specjalnie szokująca informacja. Seria The Sims od początku swojego istnienia, czyli od przeszło 19 lat, znana jest z faktu, że do kolejnych jej odsłon wychodzi sporo dodatków. W dzisiejszych czasach, gdy DLC są normą, a dostęp do internetu stał się powszechny, ich wydawanie jest jeszcze łatwiejsze. Sama „czwórka” otrzymała już ponad 25 różnorakich płatnych rozszerzeń i mnóstwo darmowych aktualizacji, jak na przykład ta z listopada ubiegłego roku, która wprowadziła do tytułu między innymi kamerę FPP.

Jakie nowości pojawią się w The Sims 4 w kolejnej części roku? Tego na razie oficjalnie nie zapowiedziano. Fani mają jednak pewne teorie. Chociażby we wrześniu ubiegłego roku Grant Rodiek ze studia Maxis zdradził, że zespół mocno zastanawia się nad dodaniem do gry niepełnosprawnych, co z pewnością dodałoby nieco realizmu zabawie i uradowało osoby pokrzywdzone przez los, które mogłyby w ten sposób stworzyć swojego wirtualnego awatara.

Prócz ogłoszenia planów rozwoju The Sims 4 na najbliższe miesiące przedstawiciele Electronic Arts pochwalili się również tym, jak tytuł radzi sobie na rynku. Według ich danych, rok fiskalny 2019 był najlepszy dla produkcji studia Maxis od momentu premiery. Liczba graczy wzrosła aż o 35%. Gigant z Redwood nie ma zatem powodów do narzekań.

Na koniec możemy zadać sobie jedno pytanie – czy skoro The Sims 4 radzi sobie tak dobrze na rynku, to czy Maxis będzie śpieszyło się z wydaniem kolejnej części cyklu? Patrząc na historię serii, nowe części wychodziły mniej-więcej co pięć lat, zatem teoretycznie w tym roku powinniśmy doczekać się „piątki”. Na razie nic na to nie wskazuje, lecz kto wie? Impreza EA Play już w przyszłym miesiącu i nie wiadomo, jakie niespodzianki szykuje dla nas Electronic Arts.

  1. Oficjalna strona gry The Sims 4
  2. Oficjalna strona Electronic Arts
  3. Nadciąga The Sims 5 – oto 4 rzeczy, których najbardziej się obawiamy