Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2016, 18:45

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Pillars of Eternity: The White March Part II – znamy dokładną datę premiery dodatku

Obsidian Entertainment oraz Paradox Interactive ujawniły dokładną datę premiery drugiego dodatku do klasycznego RPG Pillars of Eternity. Rozszerzenie zatytułowane The White March Part II zadebiutuje na rynku 16 lutego bieżącego roku, wyłącznie w wersji na komputery PC. DLC rozwinie wątki zapoczątkowane w The White March Part I, wzbogacając świat gry o dużo dodatkowej zawartości.

W połowie listopada ubiegłego roku jeden z producentów wysoko ocenianego RPG, gry Pillars of Eternity, upublicznił pierwsze interesujące szczegóły na temat drugiego rozszerzenia tworzonego z myślą o wspomnianym tytule. Na dokładną datę premiery tego DLC musieliśmy jednak poczekać aż do teraz. Obsidian Entertainment oraz Paradox Interactive w końcu ujawniły, że The White March Part II trafi na rynek w wersji PC 16 lutego bieżącego roku. Publikacji tej wiadomości towarzyszył również krótki, fabularny zwiastun, który zamieszczamy u góry tej wiadomości.

Omawiany dodatek przede wszystkim rozwinie i zakończy te wątki, które zapoczątkowane zostały w wydanym kilka miesięcy temu The White March Part I. Co więcej, część druga wzbogaci rozgrywkę między innymi o szereg nowych lokacji, wcześniej niedostępne zdolności specjalne, bonusowe misje, jak również podniesie maksymalny poziom naszej postaci. Ciekawą nowość stanowić będzie też nowy towarzysz, barbarzyńca imieniem Meneha, a także tryb rozgrywki o nazwie Story Time, który umożliwi szybsze ukończenie rozbudowanego wątku fabularnego.

Dodatek Pillars of Eternity: The White March Part II ukaże się 16 lutego. - Pillars of Eternity: The White March Part II – znamy dokładną datę premiery dodatku - wiadomość - 2016-01-05
Dodatek Pillars of Eternity: The White March Part II ukaże się 16 lutego.

Na zakończenie przypomnijmy, że gra Pillars of Eternity zadebiutowała na początku ubiegłego roku, sprzedając się jak dotąd w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy (dane aktualne na końcówkę października 2015 roku). Nic więc dziwnego, że twórcy ze studia Obsidian Entertainment intensywnie głowią się nad kontynuacją tego interesującego erpega. Informacji za wiele jednak nie ma. Jak na razie wiemy jedynie, że w „dwójce” gracze trafią do zupełnie nowych lokacji.