Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2016, 19:41

Rise of the Tomb Raider – zobacz screeny z wersji PC i minimalne wymagania sprzętowe

W sieci pojawiły się pierwsze grafiki z pecetowej wersji gry Rise of the Tomb Raider. Przy okazji ujawniono również minimalne wymagania sprzętowe. W Polsce tytuł ukaże się 29 stycznia, dzień po premierze światowej. Swojego głosu Larze Croft ponownie użyczy aktorka Karolina Gorczyca.

Pecetowe wydanie gry Rise of the Tomb Raider ukaże się 28 stycznia. - Rise of the Tomb Raider – zobacz screeny z wersji PC i minimalne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2016-01-05
Pecetowe wydanie gry Rise of the Tomb Raider ukaże się 28 stycznia.

Kilka godzin temu informowaliśmy o dacie premiery i szczegółach polskiego wydania gry Rise of the Tomb Raider w wersji na komputery osobiste. Tytuł zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej 28 stycznia, natomiast rodzime wydane pudełkowe (nakładem firmy Cenega) trafi do sklepów dzień później, 29 stycznia. Głosu głównej bohaterce użyczy aktorka Karolina Gorczyca (Czas honoru, Ojciec Mateusz, Lekarze, Singielka), absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, która brała udział także w udźwiękowieniu poprzedniej części, wydanej w 2013 roku. Co ważne, krajowe wydanie Rise of the Tomb Raider na PC zaoferuje wybór pomiędzy polską i angielską wersją językową, podobnie jak to było w przypadku edycji na Xbkosa One. Tymczasem w sieci pojawiły się nowe informacje na temat produkcji studia Crystal Dynamics.

Minimalne wymagania sprzętowe

Jak wiemy, wersja przeznaczona na komputery osobiste ma charakteryzować się wsparciem dla rozdzielczości 4K oraz systemu operacyjnego Windows 10. Mimo to tytuł uruchomi się także na starszych wersjach oprogramowania zarządzającego firmy Microsoft. Opublikowane minimalne wymagania sprzętowe gry przedstawiają się następująco:

  • Procesor: Intel Core i3-2100 lub równoważny AMD;
  • Karta graficzna: NVIDIA GTX 650 2GB lub AMD HD7770 2GB (obsługujące DirectX 11)
  • Pamięć: 6 GB RAM;
  • Twardy dysk: 25 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows 7 (w wersji 64-bitowej).

Warto przypomnieć, że gra Rise of the Tomb Raider będzie dołączana do kart grafiki Nvidia GeForce GTX 970, GTX 980, GTX 980Ti (komputery stacjonarne) oraz GTX 970M, GTX 980M i GTX 980 (notebooki). Promocja ma obowiązywać od 7 stycznia do 23 lutego 2016 roku. Jest to wiadomość o tyle ciekawa, że w tworzeniu produkcji brała udział konkurencyjna firma AMD, odpowiedzialna między innymi za technologię TressFX 3.0, wykorzystaną przy symulacji zachowania włosów głównej bohaterki.

Screeny z wersji PC

W sieci pojawiły się również pierwsze screeny z pecetowej wersji gry:

Więcej grafik możecie znaleźć pod tym adresem.

Rise of the Tomb Raider to kolejna odsłona popularnego cyklu przygodowych gier akcji, przygotowana ponownie przez odpowiedzialne za udany restart serii studio Crystal Dynamics. Pod koniec tego roku ma się także ukazać edycja przeznaczona dla konsoli PlayStation 4. W produkcji są również mniejsze i większe dodatki. Ostatnio pojawiło się DLC z trybem wytrzymałości, zaś w najbliższym czasie ukaże się fabularne rozszerzenie The Temple of the Witch. Oprócz tego twórcy pracują nad Cold Darkness Awakened, który wprowadzi do gry nowych przeciwników.