Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2015, 14:10

autor: Meehow

Pillars of Eternity – ponad godzina gameplayu

W serwisie Twitch pojawił się ponad godzinny gameplay z nadchodzącej klasycznej gry cRPG Pillars of Eternity. Całość opatrzona jest komentarzem Josha Sawyera, kierownika projektu.

Wczoraj, tj. 15 stycznia, o godzinie 22:00 czasu polskiego odbyła się transmisja na żywo w serwisie Twitch, podczas której zademonstrowano ponad godzinny gameplay z nadchodzącej klasycznej gry cRPG autorstwa Obsidian Entertainment – Pillars of Eternity. Zapisowi rozgrywki, widocznemu powyżej, towarzyszy komentarz Josha Sawyera, kierownika projektu, który odpowiadał również na pytania zadawane przez widzów. Materiał jest wolny od spoilerów fabularnych, choć Sawyer uchyla tu i ówdzie rąbka tajemnicy dotyczącej świata gry, np. lokalizacji piętnastopoziomowego mega-lochu, Bezkresnych Ścieżek Od Nuy [oryg. The Endless Paths of Od Nua], więc trzeba mieć to na uwadze przez zdecydowaniem się na seans. Warto jednak to zrobić, ponieważ Pillars of Eternity przeszło sporo zmian w ostatnim czasie, co odczuli zwłaszcza gracze biorący udział w zamkniętych beta-testach. Obecnie oldskulowy erpeg od weteranów gatunku znajduje się już na ostatniej prostej; deweloperzy poświęcają czas pozostały do premiery na usuwanie błędów i szlifowanie ogółu zawartości gry.

Data premiery Pillars of Eternity została ostatecznie ustalona na 26 marca bieżącego roku po dwóch obsuwach [z wiosny na zimę 2014 roku, a następnie na pierwszy kwartał 2015 roku – przyp. Meehow]. Gra ukaże się wyłącznie na komputerach osobistych z systemami Windows, Mac OS i Linux w trzech edycjach cyfrowych różniących się zawartością (Hero Edition, Champion Edition i Royal Edition), a w Polsce ponadto w wydaniu pudełkowym nakładem firmy Cenega.