Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 13:25

autor: "Vergil"

Pillars of Eternity 2: Deadfire Ultimate Edition zmierza na konsole

Firma Versus Evil wyda na konsolach grę Pillars of Eternity II: Deadfire Ultimate Edition. Oprócz podstawowej wersji dzieła studia Obsidian Entertainment zestaw będzie zawierał wszystkie dodatki oraz aktualizacje, na czele z trybem turowym.

O tym, że gra Pillars of Eternity II: Deadfire zmierza na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch, wiemy od lutego 2018 roku, kiedy to ujawniono, że zadanie stworzenia jej konsolowych portów powierzono ekipie Red Cerberus. Dzisiaj natomiast zapowiedziano, że produkcja trafi na platformy Sony, Microsoftu i Nintendo jako kompletne wydanie zatytułowane Pillars of Eternity II: Deadfire Ultimate Edition.

Oprócz „podstawki”, w zestawie znajdziemy wszystkie aktualizacje, a także trzy obszerne DLC, czyli Beast of Winter, Seeker, Slayer, Survivor oraz The Forgotten Sanctum. Obecnie nie wiadomo, kiedy omawiana pozycja trafi do sprzedaży (poza enigmatycznym „wkrótce”); nie poznaliśmy również jej ceny. Poniżej czeka na Was jej krótki zwiastun.

Przypomnijmy, że gra Pillars of Eternity II: Deadfire zadebiutowała na komputerach osobistych w maju 2018 roku. Wysokie oceny przyznawane przez branżowe media nie przełożyły się na wyniki sprzedaży tej produkcji, co mogło wpłynąć na fakt, że ostatecznie jej autorzy zdecydowali się przejść pod skrzydła firmy Microsoft. Twórcy nie porzucili jednak swojego dzieła – w międzyczasie opracowali trzy wyżej wymienione dodatki, a także między innymi aktualizację wprowadzającą tryb turowy, który będzie można sprawdzić na konsolach od dnia premiery.

Korzystając z okazji, warto jeszcze odnotować, że również pierwsza odsłona cyklu, która zadebiutowała na komputerach osobistych w marcu 2015 roku, jest dostępna na platformach Sony, Microsoftu i Nintendo. Podczas gdy na PlayStation 4 oraz Xboksie One Pillars of Eternity: Complete Edition pojawiło się w sierpniu 2017 roku, posiadacze Nintendo Switch mogą sprawdzić ten tytuł od niecałych dwóch tygodni.

Pillars of Eternity II: Deadfire trafi na konsole ze wszystkimi dodatkami. - Pillars of Eternity 2: Deadfire Ultimate Edition zmierza na konsole - wiadomość - 2019-08-20
Pillars of Eternity II: Deadfire trafi na konsole ze wszystkimi dodatkami.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Pillars of Eternity II: Deadfire
  2. Recenzja gry Pillars of Eternity 2 – RPG na miarę Baldur's Gate 2
  3. Pillars of Eternity 2 Deadfire – poradnik do gry