Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2019, 12:58

FIFA 20 - kiedy demo, nowości z gamescomu i autentyczna Bundesliga

W sieci pojawiły się pierwsze spekulacje na temat premiery wersji demo gry FIFA 20. Analizujemy temat, a także przyglądamy się nowym informacjom z gamescomu oraz trailerowi prezentującemu „autentyczność" Bundesligi.

Panowie wyglądają jak z okładki hip-hopowego krążka. - FIFA 20 - kiedy demo, nowości z gamescomu i autentyczna Bundesliga - wiadomość - 2019-08-20
Panowie wyglądają jak z okładki hip-hopowego krążka.

Najnowsza odsłona najpopularniejszego piłkarskiego cyklu zapowiada się naprawdę interesująco. Poza typowymi dla serii minimalnymi zmianami w mechanice, FIFA 20 wprowadzi szereg niezbędnych usprawnień do trybów: kariery, FIFA Ultimate Team i Wirtualnych klubów. Co więcej, w grze pojawi się zupełnie nowy sposób rozgrywki - VOLTA - skierowany do miłośników zakurzonej, ale ciągle pamiętanej FIF-y Street. Zanim zakupimy produkt za niemałe pieniądze, warto byłoby powiedzieć „sprawdzam!” do twórców.

Wersja demonstracyjna

Taką możliwość daje oczywiście wersja demonstracyjna gry, o której jak zwykle wiemy jeszcze niewiele. EA Sports przyzwyczaiło graczy, że informacje o demie są oficjalnie podawane niedługo przed jego premierą. Prawdopodobnie tak samo będzie w tym roku. Nie przeszkadza to jednak w założeniu konkretnej daty debiutu próbki, bowiem ten sam schemat powtarza się od kilku lat. Każda kolejna odsłona FIF-y wychodzi w ostatni piątek września (nie liczymy wcześniejszych dostępów i innych tego typu „wynalazków”). Natomiast demo pojawia się na około dwa tygodnie przed premierą pełnej wersji gry - w przypadku FIF-y 19 odpowiednio 13 i 28 września.

Próbę podania dokładnej daty pojawienia się wersji demonstracyjnej gry, oraz jej zawartości, podjął serwis Dexerto. Według ich obliczeń, dema możemy spodziewać się 12 września, czyli w czwartek - dwa tygodnie przed premierą pełnej wersji produkcji. Próbka będzie zaawansowaną wersją buildu, znanego z bety tytułu. A czego możemy się spodziewać? Naturalnie podstawą każdej wersji demonstracyjnej jest szybki mecz (niestety, również z określoną długością połowy - strzelam, że 5 minut). Prawdopodobnie zobaczymy również nowe możliwości House Rules. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że w FIF-ie 20 zadebiutuje VOLTA, możemy być niemal pewni, że EA zapewni nam przedsmak tego trybu na dwa tygodnie przed premierą.

Jakie drużyny zobaczymy w demie? Serwis Dexerto zakłada, że będą to: Real Madryt, Atletico Madryt, Borussia Dortmund, Liverpool, Manchester City oraz Paris Saint-Germain. Moim zdaniem lista ta będzie jednak nieco dłuższa. W demie FIF-y 18 mieliśmy dwanaście drużyn. Kolejna odsłona zaoferowała 10 zespołów. Nawet utrzymując tendencję spadkową, zakładałbym, że demo FIF-y 20 pozwoli pograć minimum ośmioma klubami. Do powyższej listy dodałbym na pewno Bayern Monachium, ponieważ klub ten był obecny w dwóch poprzednich demach, oraz dlatego, że FIFA 20 ma zapewnić „maksymalne doświadczenie” Bundesligi (o czym przeczytacie niżej).

Prawdopodobnie zobaczymy również kilka stadionów, a wśród nich Signal Iduna Park, Santiago Bernabeu i Anfield Road - gdyż drużyny na nich grające należą do stałych partnerów przy promocji kolejnych odsłon „kopanek” od EA. Tegoroczne demo ma być dostępne na PlayStation 4, Xboksie One oraz PC (za pośrednictwem platformy Origin). O tym, czy nasze przewidywania się sprawdziły, dowiemy się pewnie na początku września.

FIFA 20 podczas Gamescom Opening Night Live

Podczas wczorajszej imprezy Gamescom Opening Night Live (czyli wydarzenia otwierającego tegoroczne targi gamescom) mogliśmy zobaczyć krótki zwiastun trybu fabularnego. Tym razem nie będziemy już sterować Alexem Hunterem (ani jego rodziną, czy kolegami), a fabuła pozwoli doświadczyć, czym jest VOLTA. Tryb fabularny umożliwi stworzenie własnego zawodnika, w którego skórze zwiedzimy największe turnieje street footballu na świecie i poznamy nowych przyjaciół. Pytanie tylko, czy grając w fabułę w ogóle trafimy na prawdziwe boiska, by stanąć twarzą w twarz z przeciwnikami w np. Lidze Mistrzów?

Bundesliga jak żywa

Kilka godzin temu na oficjalnym kanale EA Sports FIFA w serwisie YouTube pojawił się krótki materiał, prezentujący „maksymalne doświadczenie” Bundesligi w najnowszej odsłonie cyklu. W skrócie: twórcy sprawili, że mecze niemieckiej ekstraklasy wyglądają niemal jak w rzeczywistości. By to osiągnąć, zdecydowano się na dokładne odwzorowanie 36 zespołów niemieckich (Bundesliga 1 i 2), dodanie 13 nowych stadionów i 180 twarzy zawodników, a także zaimplementowanie charakterystycznych elementów towarzyszących transmisji meczów w telewizji.

FIFA 20 trafi do sprzedaży 27 września bieżącego roku. Tytuł ukaże się na PC, Xboksie One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona internetowa gry FIFA 20