Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2020, 17:51

autor: Vergil

Trailer polskiego Outriders; gra zmierza m.in. na PS5 i Xboksa Series X

Studio People Can Fly udostępniło świeży zwiastun gry Outriders, a także podzieliło się jej nowym terminem premiery. Ponadto dowiedzieliśmy się, że nad Wisłą tytuł otrzyma pełną lokalizację, a oprócz komputerów osobistych, PS4 oraz Xboksa One trafi on na PS5 i Xboksa Series X.

W SKRÓCIE:
  1. Outriders zmierza na PC, PS4, Xboksa One, a także na PS5 i Xboksa Series X;
  2. nad produkcją czuwa polskie studio People Can Fly, a jej wydaniem zajmie się firma Square Enix;
  3. gra jest kooperacyjną strzelanką z elementami RPG, choć coś dla siebie znajdą w niej także fani samotnej zabawy;
  4. 13 lutego odbędzie się specjalna transmisja, z której dowiemy się „wszystkiego” na temat omawianego tytułu.

Dzisiaj do sieci trafił nowy zwiastun gry Outriders, czyli kooperacyjnej strzelanki TPP, nad którą pracuje polskie studio People Can Fly. Ponadto dowiedzieliśmy się, że omawiany tytuł trafi nie tylko na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, lecz również na PlayStation 5 i Xboksa Series X. Niestety jednoczesna premiera tej produkcji na wszystkich platformach wymusiła jej opóźnienie; w Outriders nie zagramy więc latem, lecz „pod koniec 2020 roku”.

Z informacji dostępnych na Steamie wynika, że nad Wisłą omawiany tytuł otrzyma pełną lokalizację (dubbing i napisy). Obecnie na platformie Valve można złożyć zamówienie przedpremierowe na wersję Deluxe Edition, która zawiera dodatki składające się na Hell’s Rangers Content Pack (czyli sprzęt Hell’s Rangers, 11 unikalnych broni, a także modyfikacje i naklejki na pojazdy). Wyceniono ją na 249,28 zł (z uwzględnieniem 18-procentowej zniżki).

W powyższym materiale wideo próżno szukać scen ukazujących właściwą rozgrywkę. Na pełną prezentację tej ostatniej nie będziemy jednak musieli długo czekać, gdyż w najbliższy czwartek (13 lutego) o 21:00 polskiego czasu na oficjalnym kanale Outriders w serwisie YouTube ma się odbyć specjalna transmisja, z której dowiemy się „wszystkiego na temat gry”.

Choć Outriders jest przygotowywane z myślą o zabawie w trybie współpracy (zagramy w towarzystwie maksymalnie dwójki graczy), deweloperzy obiecują, że miłośnicy samotnej rozgrywki nie będą czuć się zawiedzeni i wspominają między innymi o „rozbudowanej fabule” oraz „zróżnicowanym świecie”. W grze pojawią się także elementy RPG, jednak obecnie nie wiadomo dokładnie, jak będą one wyglądać. Na dzień dzisiejszy twórcy mówią o możliwości stworzenia własnej postaci i o tym, że do eliminacji wrogów wykorzystamy zarówno obszerny arsenał, jak i różnorodne zdolności bojowe.

Strzelbą go, rewolwerem czy karabinem? Trzy różne osobowości to trzy różne sposoby na rozwiązywanie problemów czekających na planecie Enoch. - Pierwszy trailer Outriders na silniku gry. Data premiery przełożona - wiadomość - 2020-02-11
Strzelbą go, rewolwerem czy karabinem? Trzy różne osobowości to trzy różne sposoby na rozwiązywanie problemów czekających na planecie Enoch.

O Outriders po raz pierwszy usłyszeliśmy przed zeszłorocznymi targami E3. Niedługo później deweloperzy zaprezentowali światu pierwszy zwiastun swojego dzieła i ujawnili garść konkretów na jego temat. Następnie w temacie omawianej produkcji zapanowała cisza, którą przerwał dopiero dzisiejszy materiał wideo. Jako ciekawostkę należy dodać, że choć studio People Can Fly jest znane przede wszystkim z FPS-ów (to temu zespołowi zawdzięczamy Painkillera i Bulletstorma), gry prezentujące akcję z perspektywy trzeciej osoby nie są mu obce – deweloperzy mają na swoim koncie również Gears of War: Judgment, a także pomagali firmie Epic Games w stworzeniu Fortnite’a.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Outriders
  2. Outriders na platformie Steam